Uluslararası 9. Kemer Paris Dalış Etkinliği

Uluslararası 9. Kemer Paris Dalış Etkinliği
Uluslararası 9. Kemer Paris Dalış Etkinliği
- Antalya'nın Kemer ilçesinde düzenlenen etkinlikte 30 metre derinlikteki Paris 2 batığına dalış gerçekleştirildi

ANTALYA (AA) - Birinci Dünya Savaşı'nda Antalya Körfezi'ni kontrol altında tutan Fransız Paris 2 ve İngiliz Alexandra gemilerini batıran Topçu Kıdemli Yüzbaşı Ertuğrul Aker ve silah arkadaşları anısına düzenlenen Uluslararası 9. Kemer Paris 2 Batığı Dalışı etkinliğinde, 30 metre derinlikteki Paris 2 savaş gemisine dalış yapıldı.

Akdeniz Üniversitesi ve Kemer Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği etkinlikte, üçü yurt dışından, 18 üniversitenin su altı topluluklarına mensup öğrenci ve öğretim üyeleri, Kemer Marina'dan tekneyle Paris 2 batığının bulunduğu yere hareket etti. Kıyıdan 1,5 kilometre uzaklıktaki batığa dalacak öğrenci ve öğretim üyelerine, Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdullah Aziz Ergin de eşlik etti.

Ergin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ikinci kez katıldığı etkinliğin çok önemli bir faaliyet olduğunu kaydetti. Etkinliğin uzun yıllar devam etmesini dileyen Ergin, "Hem tarihi bir şahsiyet hem bir kahraman anısına üniversitemizin sualtı topluluğu ve Su Ürünleri Fakültesinin böyle bir faaliyete imza atmış olmasından son derece mutluyum ve gururluyum" dedi.

Öğrenci ve öğretim üyeleri daha sonra toplu halde dalış gerçekleştirdi. Dalışta çekilen fotoğraf ve görüntüler, yarın Kemer Belediyesi Kültür Salonu'nda düzenlenecek sunumda yer alacak. 

Etkinlik yarın sona erecek.