"Uluslararası Antalya Basın Fotoğrafları Günleri" başladı

"Uluslararası Antalya Basın Fotoğrafları Günleri" başladı
"Uluslararası Antalya Basın Fotoğrafları Günleri" başladı
- Antalya'da düzenlenen Uluslararası Antalya Basın Fotoğrafları Günleri, 5 Nisan'a kadar devam edecek

ANTALYA (AA) - Antalya Ticaret ve Sanayi Odasının (ATSO) 133'üncü kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Türkiye Foto Muhabirleri Derneği işbirliğiyle Türkiye'de ilk kez düzenlenen, "Uluslararası Antalya Basın Fotoğrafı Günleri PhotoAntalya" başladı.

ATSO Başkanı Davut Çetin, Cam Piramit Kongre ve Fuar Merkezi'nde düzenlenen açılışta yaptığı konuşmada, İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı sonucu şehit olan savcı Mehmet Selim Kiraz'a Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.

Sanatın insan kalbindeki sevgiyi besleyen en önemli kaynaklarından olduğunu kaydeden Çetin, fotoğrafın da bir sanat olarak çok değerli olduğunu ifade etti. Uluslararası Antalya Fotoğraf Günleri'nin dünyanın ve Türkiye'nin önde gelen fotomuhabirleri ve fotoğraf editörlerini buluşturacağını belirten Çetin, "Antalya'nın farklı yerlerinde bin 200 fotoğraf sergilenecek" dedi.

PhotoAntalya etkinliğiyle 5 gün boyunca fotoğraf sanatının kalbinin Antalya'da atacağına işaret eden Çetin, etkinlikler süresince 21 söyleyişi, fotoğraf sunumu, 4 ustalarla buluşma, 8 panel ve 4 portfolyo değerlendirilmesi yapılacağını kaydetti.

Uluslararası Basın Fotoğrafı Günleri PhotoAntalya etkinliğine, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği Başkanı Rıza Özel, fotoğraf sanatçısı Coşkun Aral, fotomuhabirleri ve editörleri katıldı.

Konuşmaların ardından, Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, ATSO Başkanı Çetin, TFMD Başkanı Özel tarafından Uluslararası Basın Fotoğrafı Günleri PhotoAntalya'nın açılış kurdelesi kesildi.

Etkinlik, 5 Nisan'a kadar devam edecek.