"Uluslararası Antalya Gitar Festivali"ne doğru

"Uluslararası Antalya Gitar Festivali"ne doğru
"Uluslararası Antalya Gitar Festivali"ne doğru
- Bu yıl 4'üncüsü düzenlenecek festival, 10-12 Aralık tarihlerinde Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonunda gerçekleştirilecek

ANTALYA (AA) - 4. Uluslararası Antalya Gitar Festivali, 10-12 Aralık'ta gerçekleştirilecek.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, kent merkezindeki bir restoranda düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, Muratpaşa ve Antalya'da bir "sanat patlaması" yaşadığını söyledi.

Bu patlamanın Ortadoğu'da öldüren patlamalara inat insanları yaşattığını belirten Uysal,  şöyle konuştu:

"Tiyatro festivalimizin ikincisi dün başladı. Güzel bir oyun izledik. Söz konusu kardeşlik ve barış olunca bütün sıkıntılar aşılabiliyor. Tiyatro festivalimizde de bunu yaşadık. Bu insanı yaşatan, sevgiyi, saygıyı, kardeşliği artıran ve bu sanat patlamamıza gitar festivaliyle devam ediyoruz. Festivalde ODTÜ mezunları derneğimizle birlikte Türkiyemizin virtüöz sanatçılarımızı izleme fırsatı bulacağız."

ODTÜ Mezunlar Derneği Antalya Şube Başkanı Yıldırım Şimşek de son dönemlerde "sanat" adının en az kullanılan bir kelime haline geldiğini söyledi.

Sanatı daha da yükseltmeleri gerektiğini anlatan Şimşek, "Festivalin amacı belli bir zümreyi mutlu etmeye çalışmak değil. Sanat ortak bir konudur. Festivalde 15 yaşından 80 yaşına kadar izleyici göreceksiniz" dedi.

ODTÜ Mezunlar Derneği Antalya Şubesi ve Muratpaşa Belediyesi tarafından düzenlenecek festival, belediye kültür salonunda gerçekleşecek.