Uluslararası Çocuk Futbol Turnuvası sona erdi

Uluslararası Çocuk Futbol Turnuvası sona erdi
Uluslararası Çocuk Futbol Turnuvası sona erdi
- Antalya'nın Manavgat ilçesinde 8-15 Yaş Arası Uluslararası Dünya Futbol Turnuvası sona erdi

ANTALYA (AA) - Uluslararası Futbol Federasyonu (FİFA) tarafından desteklenen ve Lukoil Türkiye ana sponsorluğunda düzenlenen, Lukoil Turkey Holiday Cup 8-15 Yaş Arası Uluslararası Dünya Futbol Turnuvası sona erdi.

7 ülkeden 40 takım ve yaklaşık 800 sporcunun katıldığı turnuvada, Rusya'dan Locomotiv Moskova, Chertanovo ve Zenith, Türkiye'den Galatasaray , Besiktaş, Trabzonspor, Göztepespor, Antalya Demirspor ile Almanya'dan Werder Bremen ve Özbekistan'tan Lokomotiv Taşkent, Bonyodkar gibi ünlü takımların alt yapı takımları mücadele etti. Takımlar, U8-9, U10-11, U12, U13 ve U14-15 olmak üzere 5 kategoride yarıştı. 

Turnuvada, U14-15 kategorisinde mücadele eden Galatasaray final maçında Lokomotiv Moskova'ya 3-0 yenilerek ikinci oldu. Beşiktaş 'ta U13'de finalde Chertanovo ile 1-1 berebere kalırken, penaltı atışlarında 5-4 yenilerek şampiyonluğu kıl payı kaçırdı. U10-11 kategorisinde ise Göztepespor finalde Werder Bremen'e 4-0 yenilerek turnuvayı ikinci olarak tamamladı. Trabzonspor ise U14-15  kategorisinde katıldığı turnuvayı dördüncü olarak tamamladı. 

Turnuvada, 14-15 kategorisinde Lokomotiv Moskova birinci, Galatasaray ikinci, Lokomotiv Taşkent üçüncü olurken, U 13'de Chertanova birinci, Beşiktaş ikinci, Bunyodkor üçüncülüğü elde etti. U12'de Lokomotiv Taşkent birinci, Lokomotiv Moskova ikinci, Moskovskaya Zastava üçüncü olurken, U10-11'de Werder Bremen birinci, Göstepespor ikinci ve Bunyodkor üçüncü oldu. U8-9'da ise Bunyodkor birinci, Zenith ikinci ve Lokomotiv Taşkent üçüncü olarak turnuvayı tamamladı.

Final maçların ardından düzenlenen törenle dereceye giren takımlara kupa, sporculara ise madalya verildi.