Uluslararası Kıyı Temizliği Kampanyası

Uluslararası Kıyı Temizliği Kampanyası
Uluslararası Kıyı Temizliği Kampanyası
- Kampanya kapsamında Konyaaltı Plajı'nda deniz dibi ve kıyı temizliği yapıldı

ANTALYA (AA) - Uluslararası Kıyı Temizliği Kampanyası kapsamında Konyaaltı Plajı'nda, yaklaşık yarım saatte kıyıda ve deniz dibinde 20 çuval çöp toplandı.

DenizTemiz Derneği/TURMEPA öncülüğünde Konyaaltı 1 No'lu Plaj'da gerçekleştirilen temizlik çalışmasına, dernek üyesi dalgıçlar, sahil güvenlik ekipleri ve gönüllü vatandaşlar katıldı. Yaklaşık 20 dalgıç deniz dibinde çöp topladı.

Dalgıçların kıyıya taşıdıkları atıklar arasında pet şişeler, demir ve olta parçalarının bulunması dikkati çekti. Sualtı temizliği yapılırken gönüllü vatandaşlar da kıyıda çöp topladı.

DenizTemiz Derneği/TURMEPA Antalya Şubesi Genel Sekreteri İzzet Ünlü , gazetecilere yaptığı açıklamada, "Denizlerde sizin de tuzunuz olsun" sloganıyla bu çalışmayı yaptıklarını söyledi.

Denizlerdeki planktonların oksijen ürettiğini ifade eden Ünlü, "Deniz varsa hayat var. Dünyada 105 ülkede şu an deniz temizliği yapılıyor. Bu temizliğin amacı denizlerin önemine dikkati çekmek. Denizi temizlemekten ziyade onu kirletmemeyi öğrenmemiz gerekiyor" dedi.

Yarım saat süren temizlik çalışmasında 20 çuval çöp toplandı.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  hayat

  ,

  Ünlü

  ,

  güvenlik