Uluslararası Manavgat Motosiklet Festivali

Uluslararası Manavgat Motosiklet Festivali
Uluslararası Manavgat Motosiklet Festivali
- Bu yıl 6'ncısı düzenlenen festivalin ilk gününde 5 bine yakın motosiklet tutkununu buluştu

ANTALYA (AA) - Bu yıl 6'ncısı düzenlenen Uluslararası Manavgat Motosiklet Festivali yurt içi ve yurt dışından yaklaşık 5 bin motosiklet tutkununun katılımıyla başladı.

Manavgat Belediyesince bu yıl uluslararası boyuta taşınan festivale, Türkiye , Almanya , Fransa, Bulgaristan ve Yunanistan'dan katılımcılar ilgi gösterdi. Etkinliğin ilk günü belediyeye ait Boğaz Otel'de ünlü motosiklet akrobatı Macar Troger Mokus gösteri sundu.

Dört değişik motosikletle gerçekleştirilen gösterinin finalinde, motosiklet üzerine kurulan bir merdivene hareket halindeyken çıkan Mokus izleyenlerden alkış aldı.

Cambaz Müzik Grubu'nun konser verdiği festivalde, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ile motosiklet tutkunları, ellerindeki siyah bayraklarla terörü lanetledi. 

Sözen, gazetecilere yaptığı açıklamada, festivali terör saldırıları nedeniyle iptal etmeyi düşündüklerini belirterek, şöyle konuştu: 

"Fakat terörizmin temel amacı insanları sindirmek, baskı altına almak ve günlük hayatlarını berbat etmeye çalışmaktır. Burada çok farklı insanların toplandığı bir etkinliği iptal etseydik, bir bakıma terörizmin ekmeğine yağ sürmüş olacaktık. Yurt dışından ve ülkemizin dört bir tarafından gelen dostlarımızla beraber inadına bu etkinliği devam ettiriyoruz. Tabii bu etkinliğin içinde bu acıyı da yüreğinizde hissetmemek mümkün değil. Bizlerle birlikte motosiklet tutkunlarımız da aynı acıyı yüreklerinde hissediyorlar. Burada siyah bayraklarla terörizmi protesto ediyoruz, lanetliyoruz. Bir daha bu acıların yaşanmamasını diliyoruz. Hayatını kaybeden insanlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine sabır, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum." 

Çeşitli yarışmalar, gösteriler ve konserlerin düzenleneceği festival 26 Temmuz'da sona erecek.