Uluslararası Posta Sempozyumu

Uluslararası Posta Sempozyumu
Uluslararası Posta Sempozyumu
- 50 ülkeden posta idaresi temsilcilerinin katılımı beklenen sempozyumun sekizincisi, Antalya'da düzenlenecek - 44. Postacı Yürüyüş Yarışması'nın Türkiye finali 25 Mayıs'ta Belek'te gerçekleştirilecek

ANTALYA (AA) - Uluslararası Posta Sempozyumu'nun sekizincisi, 25-27 Mayıs'ta Antalya'da düzenlenecek. 

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi'nden (PTT AŞ) yapılan yazılı açıklamaya göre, Serik ilçesi Belek turizm bölgesindeki bir otelde yapılması planlanan sempozyumun teması, "Posta Sektöründe Yenilikçi Yaklaşım - Geleceği Kucaklamak" olarak belirlendi.

PTT AŞ'nin ev sahipliğinde 25 Mayıs'ta başlayacak 8. Uluslararası Posta Sempozyumu'na, eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Harun Maden, 20'si genel müdür düzeyinde 50 ülkenin posta idaresinden temsilciler, Dünya Posta Birliği (UPU) Genel Müdürü Bishar Abdirahman Hussein, Avrupa Kamu Posta İşletmecileri Birliği (PostEurop) Genel Sekreteri Botond Szebeny, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme ile Kalkınma bakanlıkları, Hazine Müsteşarlığı, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve sektör temsilcileri katılacak.

Etkinlikte, posta, lojistik, finansal hizmetleri etkileyen teknolojik gelişmeler, gelecek trendleri ile e-ticaret sektöründe büyüme ve bu büyümenin posta işletmecileriyle müşteri ihtiyaçlarına nasıl yansıyacağı konuları ele alınacak.

Öte yandan, 44. Postacı Yürüyüş Yarışması'nın Türkiye finali de 25 Mayıs'ta Serik ilçesi Belek Mahallesi Şelale Meydanı Molla Fevzi Caddesi'nde gerçekleştirilecek.