UMEM kursiyerlerine sertifikaları verildi

UMEM kursiyerlerine sertifikaları verildi
UMEM kursiyerlerine sertifikaları verildi
ANTALYA (AA) - Kumluca'da Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Kursu (UMEM) Beceri 10 Projesi kapsamında "Muhasebe Yardımcı Elemanı" eğitimini tamamlayan...

ANTALYA (AA) - Kumluca'da Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Kursu (UMEM) Beceri 10 Projesi kapsamında "Muhasebe Yardımcı Elemanı" eğitimini tamamlayan kursiyerler düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Kumluca Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi'nde (METEM) düzenlenen sertifika törenine Kumluca Kaymakamı Polat Kara, Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Başkanı Murat Günay, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, Kumluca SGK Müdürü Meltem Dilekcan, okul müdürleri, öğretmenler ve kursiyerler katıldı.

Tören açılışında konuşan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi (METEM) Müdürü Ahmet Kiraz, kurs sayesinde hem kalifiye eleman yetiştirildiğini hem de kursiyerlere kurs sonunda istihdam sağlandığını söyledi.

Kursiyerlerin yorucu bir süreci geride bırakarak sertifikalarını almaya hak kazandıklarını ifade eden Kiraz, "Kursumuza katılan 22 arkadaşımızdan 11 kurs sonunda başı yaptı. Bu projenin hayata geçmesinde emeği olan tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum. UMEM Beceri 10 kursları büyük ilgi görüyor. Proje kapsamında halen 'Zayıf Akım Tesisatçısı' kursumuz da devam etmektedir" diye konuştu.

Konuşmanın ardından Muhasebe Yardımcı Elemanı yetiştirme kursuna katılan ve sertifika almaya hak kazanan kursiyerlere, törene katılan protokol üyeleri tarafından sertifikaları verildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı , Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve İŞKUR tarafında ortak yürütülen UMEM Beceri 10 Projesi'nde kursiyerler, kurs süresince eğitim aldıkları her gün için 25 lira ücret alıyorlar.

4 Nisan'da başlayan "Muhasebe Yardımcı Elemanı" kursu 6 Ağustos'ta tamamlandı. Yüzde 50 istihdam garantisi olan kursu tamamlayan 22 kursiyerden 11'i kurs sonunda işe başladı.