Uncalı'ya Antalya'nın en büyük okulu yapılıyor

Uncalı'ya Antalya'nın en büyük okulu yapılıyor
Uncalı'ya Antalya'nın en büyük okulu yapılıyor
- Muhittin-Mustafa Böcek Anadolu Lisesi, 2015-2016 eğitim öğretim yılında hizmete açılacak

ANTALYA (AA) - Konyaaltı ilçesi Uncalı Mahallesi'ne 32 derslikli Muhittin-Mustafa Böcek Anadolu Lisesi yapılıyor.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in geçtiğimiz yıllarda Milli Eğitim Müdürlüğüne okul yapılmak üzere devrettiği, ailesine ait arsa üzerinde yükselen lisenin 2015-2016 eğitim öğretim yılında hizmete açılacağını bildirildi.

Lisenin inşaatını gezen İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, burada yaptığı konuşmada, Uncalı Mahallesi'ne okul yaptırmak isteyen Başkan Böcek'in bu talebini son derece olumlu karşıladıklarını ve süratle protokol işlemlerini tamamladıklarını söyledi. 

Antalya'da okul yaptırmak istediklerinde karşılaştıkları en büyük sorunun arsa temini olduğunu ifade eden Gülay, bu anlamda maddi değeri son derece yüksek olan arsasını kendilerine okul yapımı için devreden Böcek'e teşekkür etti.

- "Antalya'nın en büyük okulu"

Muhittin-Mustafa Böcek Anadolu Lisesinin Antalya'nın en büyük okulu olacağını dile getiren Gülay, "32 derslikli okulumuzu 2015-2016 eğitim yılında hizmete açacağız. Başkan Muhittin Böcek'in merhum babasının da adını taşıyan okulumuz yeni eğitim yılı lise tercih formu içeresinde yer alacak" dedi.