Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi

Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
ANTALYA (AA) - Mersin'in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesi, Antalya'da protesto edildi.Kazım Özalp Caddesi önünde...

ANTALYA (AA) - Mersin'in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesi, Antalya'da protesto edildi.

Kazım Özalp Caddesi önünde bir araya gelen Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) üyesi bir grup Kürtçe ve Türkçe pankartlar taşıyıp, slogan atarak Aslan'ın öldürülmesini protesto eti.

Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüyen grup adına basın açıklamasını okuyan Eğitim -Sen Antalya Şubesi Kadın Sekreteri Özlem Yavuz, Özgecan Aslan cinayetinin sıradan bir adli vakanın ötesinde, yıkıcı sonuçları olan toplumsal bir soruna işaret ettiğini söyledi. 

Kadın cinayetlerinin, kadına yönelik şiddet olaylarının hiçbirinin münferit olmadığını öne süren Yavuz, şöyle devam etti:

"Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı başta olmak üzere ilgili tüm kurumları, kadınların güçlendirilmesi, kadın-erkek eşitliğinin sağlanması için acil harekete geçmeye davet ediyoruz. Bu süreçte kadın hakları ve kadına yönelik şiddet konularında deneyim sahibi sivil toplum kuruluşlarını dikkate almaya çağırıyoruz."

Grup, basın açıklamasının ardından dağıldı.