Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi

Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
- Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından Mersin'in Tarsus ilçesinde öldürülen Özgecan Aslan anısına 6 Mart'ta portre çalıştayı düzenlenecek

ANTALYA (AA) - Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen "8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri" başlıyor. 

Her yıl düzenlediği farklı etkinliklerle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayan Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, bu yıl Kadınlar Günü için Mersin'in Tarsus ilçesinde öldürülen Özgecan Aslan anısına portre çalıştayı ve "60. Ölüm Yıl Dönümünde Nene Hatun ve Türk Kadınının Aziz Hatırası" konulu karma sergi düzenleyecek.

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Sadettin Sarı, çalışmalar hakkında yaptığı açıklamada, Özgecan Aslan anısına düzenlenecek çalıştayın kuru fırça tekniği ile alanında uzman ressam İsmet Çabuk tarafından yapılacağını belirtti.

Çalıştayın 6 Mart Cuma günü saat 15.00'te başlayacağını bildiren Sarı, serginin ise aynı gün saat 16.00'da Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonu'nda sanatseverlerin beğenisine sunulacağını kaydetti.

Sarı, ayrıca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için düzenlenecek "60. Ölüm Yıl Dönümünde Nene Hatun ve Türk Kadınının Aziz Hatırası" konulu karma serginin başvurularının ise sona erdiğini ifade etti.

Sergiye yüz ellinin üzerinde katılımcının başvurduğunu belirten Sarı, serginin seçici kurul tarafından değerlendirileceğini ve sonuçların 25 Şubat Çarşamba günü fakültenin resmi web sayfasında ilan edileceğini kaydetti.