Unutkan yolcunun eşyası adrese teslim ediliyor

Unutkan yolcunun eşyası adrese teslim ediliyor
Unutkan yolcunun eşyası adrese teslim ediliyor
- Antalya Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma araçlarında unutulan eşyaların sahiplerini önce tespit ediyor, ardından adrese teslim ediyor - Sahibi bulunamayan eşyalar ise Sosyal Hizmetler Dairesince ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma araçlarında unutulan eşyaların sahiplerini adeta detektif gibi araştırarak buluyor ve sahiplerine adreslerinde teslim ediyor. Sahibi bulunamayan ve uzun süre teslim alınmayan eşyalar ise ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor.

Toplu taşıma araçlarında vatandaşlar tarafından unutulan ve araç sürücüleri tarafından ilgililere teslim edilen eşyalar, Antalya Büyükşehir Belediyesinde oluşturulan Kayıp Eşya Bürosunda saklanıyor. Unutulan eşyaların sahiplerinin belirlenmesi için yapılan çalışma olumlu sonuç verirse eşyalar adrese teslim ediliyor.

Sahibi tespit edilemeyen eşyalar ise teslim alınması için bekletiliyor. Büroda, cüzdan, kimlik belgesi, şemsiye gibi eşyaların yanında, kan şekeri ölçüm cihazı, def, melodika, şırınga gibi eşyalar da bulunuyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanı Hülya Atalay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kayıp eşyaların sahiplerine ulaştırılması için oluşturdukları Kayıp Eşya Bürosu'nda vatandaşların mağduriyet yaşamaması için çalıştıklarını ifade etti. Atalay, çanta, cüzdan, para ya da elektronik aletleri adreslerini tespit ettikleri vatandaşlara kendi araçlarıyla teslim ettiklerini kaydetti.

"Arkadaşlarımız adeta bir dedektif gibi çalışarak araçlarımızda unutulan eşyaların sahiplerini belirliyor" diyen Atalay, son olarak unutulan bir cüzdandaki otobüs kartından yolcunun bindiği durak ve telefon numarasının belirlendiğini ve cüzdanın sahibine ulaştırıldığını anlattı.

Sahibi bulunamayan ve uzun süre teslim alınmayan eşyaların ise Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtıldığı bildirildi.