Üstün zekalı çocuklara uzay anlatıldı

Üstün zekalı çocuklara uzay anlatıldı
Üstün zekalı çocuklara uzay anlatıldı
- Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zeki Eker, üstün zekalı öğrencilere uzay ve gök cisimlerini anlattı

ANTALYA (AA) - Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zeki Eker, üstün zekalı ve özel yetenekli öğrencilerin eğitim gördüğü Antalya Bilim ve Sanat Merkezi'nde (BİLSEM) düzenlenen "Evrendeki yerimiz" konulu söyleşiye katıldı.

Prof. Dr. Zeki Eker, öğrencilere dünyanın şeklini ve yuvarlak olduğunun nasıl anlaşıldığını sordu. Öğrencilerden sorularına doğru yanıtlar alan Eker, daha sonra slayt gösterisi eşliğinde uzayı anlattı.

Astronominin insanlığın doğuşuyla ortaya çıktığını kaydeden Eker, "Astronomi, gök cisimlerinin uzaklıkları, özellikleri, hareketleri ve evren adını verdiğimiz tüm uzayın yapısını inceleler. Günümüzde gök bilimle uğraşan kişilerin iyi derecede matematik, fizik, kimya ve bilgisayar bilmeleri gerekmektedir" dedi.

Slaytlarla evrenin büyüklüğü hakkında da bilgi veren Eker, "Sonsuzluğa bakın ve insanoğlunun öğrenecek ne kadar çok şeyi olduğunu görün" diye konuştu.