Uzun Kulvar Türkiye Yüzme Şampiyonası

Uzun Kulvar Türkiye Yüzme Şampiyonası
Uzun Kulvar Türkiye Yüzme Şampiyonası
- Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından Alanya'da düzenlenen Uzun Kulvar Türkiye Yüzme Şampiyonası'na 131 sporcu katılıyor

ANTALYA (AA) - Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından Alanya Belediyesi'nin katkılarıyla gerçekleştirilen Uzun Kulvar Türkiye Yüzme Şampiyonası, Alanya'da başladı.

Alanya Belediyesi Olimpik Yüzme Havuzu'ndaki açılış töreninin ardından gazetecilere konuşan Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Yüzme Branş Sorumlusu Mehmet Tunç, şampiyonaya 56 kulüpten 131 sporcunun katıldığını söyledi.

Başarılı sporcuların milli takıma alınacağını belirten Tunç, "Seçilen sporcularımız  eğitim kampına gidecek. Kamptan sonra da Almanya 'da yapılacak yarışmalara katılacaklar. Burada elde edilecek başarıyla da Rio'da yapılacak olimpiyatlara katılmayı hak edecekler" dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erdal Tamrak ise amaçlarının Alanya'da özel sporcuların müsabakalara hazırlanması için hem tesislerde hem de şehirde gerekli hazırlıkların yapıldığını kaydetti.

Yarışmacılardan Aşkın Şentürk, şampiyonada emeği geçenlere teşekkür etti. Şentürk, "Devletimiz ve Spor Bakanlığımız görme engellileri hayatın içine çektiler. Spor yapmamızı sağladılar. Bunun için çok ciddi rakamlar ayırdılar. Gerek hükümetimize gerekse de bakanlığımıza teşekkür ederiz" diye konuştu.

Sporculardan Furkan Kaplan da bu tür organizasyonların kendilerini mutlu ettiğini dile getirdi. Kaplan, "Bu şampiyonalarla toplumdaki ön yargılardan kurtuluyoruz ve bunu bize sağlayan federasyona çok teşekkür ediyoruz" ifadesini kullandı.

Şampiyona, yarın sona erecek.