Vali Türker, Manavgat'ta ziyaretlerde bulundu

Vali Türker, Manavgat'ta ziyaretlerde bulundu
Vali Türker, Manavgat'ta ziyaretlerde bulundu
ANTALYA (AA) - Antalya Valisi Muammer Türker, Manavgat ilçesinde ziyaretlerde bulundu. Kurum müdürleriyle Manavgat'a gelen Vali Türker, Manavgat...

ANTALYA (AA) - Antalya Valisi Muammer Türker, Manavgat ilçesinde ziyaretlerde bulundu. 

Kurum müdürleriyle Manavgat'a gelen Vali Türker, Manavgat Kaymakamlığını ziyaret etti. Kaymakam Emir Osman Bulgurlu, ilçe hakkında Vali Türker'e brifing verdi.

Vali Türker, ilçe ziyaretleri kapsamında Manavgat'a geldiklerini belirterek, "Daha önce sel felaketi ve çeşitli toplantılar ve bakanlarla Manavgat'a gelmiştik ama resmi bir ziyaret fırsatımız olmamıştı. Bugün de bu kapsamda Manavgat Kaymakamlığımızı ziyaret ettik" dedi.

Manavgat Belediyesini de ziyaret edeceklerini, fırsat olması durumunda esnaf ziyaretlerinde bulunacağını anlatan Türker, "Manavgat hem turizm hem de tarım sektöründe Antalya'nın önemli bir ilçesi. Kurum müdürlerimizle Manavgat'ta neler yapabiliriz, bunun değerlendirmesini yapacağız" diye konuştu.

Vali Türker ve beraberindekiler, daha sonra Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'i makamında ziyaret etti. Vali Türker, Sözen'den ilçede yapılacak MOBESE konusunda öncülük etmesini istedi.  

G-20 zirvesi ve EXPO gibi önemli toplantıların Antalya'da yapılacağından bu konuya önem verdiklerini vurgulayan Türker, "Manavgat'ta MOBESE sistemi ile ilgili eksikliklerin olduğunu biliyoruz. Belediye olarak bu konuda öncülük ederek bu sistemin hayata geçirilmesine katkıda bulunmanızı istiyorum" ifadesini kullandı.

Sözen de konuyla ilgili İl Emniyet Müdürü ve İlçe Emniyet Müdürü ile toplantı yaptıklarını, sistemin hayata geçirilmesi için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Manavgat Kaymakamlığının, belediye tarafından yapımına başlanan ve yarım kalan hastane binasına taşınmasını öneren Sözen, şunları söyledi:

"Manavgat Kaymakamlık binamız küçük ve eski. Kaymakamlık binamızı yıkarak kent meydanımızı genişletmek istiyoruz. İçişleri Bakanlığının onayı olursa yarım kalan belediye hastane inşaatını da Kaymakamlık binası olarak vermek istiyoruz. Bu konuyla ilgili en kısa zamanda dosyayı sunmak istiyoruz." 

Vali Türker'de konuyla ilgili inceleme ve araştırma yapıldıktan sonra değerlendirilebileceğini belirtti. Belediye ziyaretinin ardından Vali Türker ve beraberindeki heyet, İlçe Emniyet Müdürlüğü yeni hizmet binasında incelemelerde bulundu.