Vali Türker, Rhodiapolis Antik Kenti'ni ziyaret etti

Vali Türker, Rhodiapolis Antik Kenti'ni ziyaret etti
Vali Türker, Rhodiapolis Antik Kenti'ni ziyaret etti
ANTALYA (AA) - Antalya Valisi Muammer Türker, Kumluca ilçesindeki Rhodiapolis Antik Kenti'ni ziyaret ederek, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi...

ANTALYA (AA) - Antalya Valisi Muammer Türker, Kumluca ilçesindeki Rhodiapolis Antik Kenti'ni ziyaret ederek, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vali Muammer Türker, beraberinde Vali Yardımcısı Bilal Çelik, Kumluca Kaymakamı Polat Kara, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Gürcan Yıldırım, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Emniyet Müdürü Mustafa Karaarslan ile Rhodiapolis Antik Kenti'ni gezdi.

Başkan Çetinkaya, Rhodiapolis Antik Kenti'nde Antalya Valiliği Yatırımları İzleme Koordinasyon Başkanlığının destekleriyle restorasyon çalışması yürütüldüğünü ve çalışmaların yılbaşına kadar tamamlanmasının planlandığını söyledi.

Belediye olarak kendilerinin de antik kentin yolunda genişletme, alt yapı ve asfaltlama çalışması yürüttüklerini ifade eden Çetinkaya, " Büyükşehir Belediyemizin katkılarıyla antik kente ulaşımı sağlayan yolda geniş kapsamlı bir çalışma yaptık. Uzun süredir de antik kentin turizme kazandırılması ve ziyarete açılmasıyla ilgili yürüttüğümüz bir projemiz var. Bu projemizde antik kentimize bir karşılama merkezi yapacağız. Bunun için sizden destek bekliyoruz" dedi.

Vali Muammer Türker de Rhodiapolis Antik Kenti'nin Likya Birliği kentleri arasında önemli bir yeri olduğunu, Antalya Valiliği olarak burada yürütülen çalışmalara daha önce olduğu gibi imkanlar dahilinde destek vermeye çalışacaklarını bildirdi.