Vali Türker ve İl Milli Eğitim Müdürü Gülay'a suç duyurusu

Vali Türker ve İl Milli Eğitim Müdürü Gülay'a suç duyurusu
Vali Türker ve İl Milli Eğitim Müdürü Gülay'a suç duyurusu
- Türk Eğitim-Sen Antalya 1 ve 2 numaralı şube üyeleri, Antalya Valisi Türker ve İl Milli Eğitim Müdürü Gülay hakkında suç duyurusunda bulundu

ANTALYA (AA) - Türk Eğitim -Sen Antalya 1 ve 2 numaralı şube üyeleri, Antalya Valisi Muammer Türker ve İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay hakkında, Danıştay İdare Dava Daireleri Kurulu'nun kararına uymadıkları gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusu öncesinde Antalya Adliye Sarayı önünde açıklama yapan Türk Eğitim-Sen Antalya 1 numaralı Şube Başkanı Bünyamin Seçme, Danıştay İdare Dava Daireleri Kurulu'nun okul idarecileri hakkında göreve iade kararı verdiğini, ama bu kararın uygulanmadığını, bu nedenle Vali Türker ve İl Milli Eğitim Müdürü Gülay hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi.

Temel kanunun uygulanmaya başlamasından sonra sendika üyesi müdür, müdür baş yardımcıları ve müdür yardımcılarının görevlerinden alındığını savunan Seçme, bu yapılanın kanunsuz bir uygulama olduğunu ve Danıştay'ın aldığı iptal kararının bir an önce uygulanması gerektiğini söyledi.

Seçme, Danıştay kararının bir an önce uygulanması gerektiğini vurgulayarak, "Aylarca bekledik ama o mağduriyete uğratan yöneticiler, Danıştay kararını bile uygulamadılar. Mahkeme kararları hukuk devletlerinde kullanılmak için verilir. Mahkeme kararını uygulamayan yöneticiler de suçlu konuma düşer. Onun için biz burada suç duyurusunda bulunuyoruz" dedi. 

Açıklamanın ardından üyeler, adliyeye girerek suç duyurusunda bulundu.