Vali Türker'den Vakıf Zeytinliği'ne ziyaret

Vali Türker'den Vakıf Zeytinliği'ne ziyaret
Vali Türker'den Vakıf Zeytinliği'ne ziyaret
ANTALYA (AA) - Antalya Valisi Muammer Türker, Antalya Ticaret Borsası'nın 20 yıllığına Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nden kiraladığı Vakıf Zeytinliği'nde...

ANTALYA (AA) - Antalya Valisi Muammer Türker, Antalya Ticaret Borsası'nın 20 yıllığına Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nden kiraladığı Vakıf Zeytinliği'nde incelemelerde bulundu.

Ziyarette konuşan ATB ve Zeytinpark A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Vakıf Zeytinliği'ni kente kazandırmak için 25 kurum ve kuruluşun katılımıyla Zeytinpark A.Ş'yi kurduklarını belirterek, korumaya alınan 2 bin 630 dekarlık alanda proje çalışmasının yürütüldüğünü bildirdi.

Zeytinpark ana projesinin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın SİT alanlarıyla ilgili çalışmasının tamamlanmasını beklediğini bildiren Çandır, alanın kente kazandırılmasıyla ilgili kısa vadede hayata geçirmeyi planladıkları projeye hakkında bilgi verdi.

Doğa yürüyüşlerine açılacak Zeytinpark'ta yapılacak aktiviteleri anlaten Çandır, öncelikle çocukları doğayla, yeşille, zeytinle, toprakla buluşturmayı hedeflediklerini söyledi.

"Antalya'ya nefes olmaya çalışıyoruz" diyen Çandır, Vali Türker'e destekleri nedeniyle teşekkür etti.

Vali Muammer Türker de Vakıf Zeytinliği'nin Antalya'nın en merkezi yerlerinden biri olduğunu ancak alandan yeterince yararlanılamadığını söyledi.

Antalya Ticaret Borsası'nın öncülüğünde kurum ve kuruluşların bölgeyi kente kazandırma arzusunda olduğunu ifade eden Türker, şunları kaydetti:

"2 bin 630 dekarlık alanın sadece zeytin yetiştirilen bir yer değil aynı zamanda Antalya'nın sosyal , kültürel, sportif hayatına katkı sunacak bir potansiyeli bulunuyor. Hazırlanan projelerle burada bir yaşam alanı oluşturulması hedefleniyor. Hedef kitle öncelikle çocuklar ve gençler" 

Türker, çocuk ve gençlere yönelik kültürel, sportif faaliyetlerin yanı sıra eğitim çalışmalarının da yürütüleceği Zeytinpark Projesi'nin bir an önce hayata geçirilmesi temennisinde bulundu.