Varsak'a 112 Acil Servis istasyonu

Varsak'a 112 Acil Servis istasyonu
Varsak'a 112 Acil Servis istasyonu
ANTALYA (AA) - Kepez Belediyesi tarafından Varsak'ta yaptırılan 112 Acil Servis istasyonu hizmete girdi.Kepez Belediyesinden yapılan yazılı...

ANTALYA (AA) - Kepez Belediyesi tarafından Varsak'ta yaptırılan 112 Acil Servis istasyonu hizmete girdi.

Kepez Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, belediye meclis üyeleri, AK Parti il ve Kepez ilçe teşkilatı yöneticileriyle Varsak'ta yapımı tamamlanan 112 Acil Servis istasyonunu gezdi.

İncelemelerinin ardından bir açıklama yapan Başkan Tütüncü, Kepez'de yaşayanların sağlığının kendilerine emanet olduğunu belirterek, "Kepez'i sağlık yatırımlarıyla güçlü bir şehir haline getirmeyi amaçlıyoruz. Her yeni günle yeni sağlık yatırımlarımızla Kepez sağlığın da merkezi oluyor" ifadesini kullandı.

Kepez'de bir yandan devletin diğer yandan da özel sağlık kurumlarının yatırımları bulunduğunu kaydeden Tütüncü, 50 ünitelik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, 350 yataklı Sütçüler Devlet Hastanesinin ilçeye kazandırıldığını, bin yataklı Antalya Bölge Hastanesinin de inşaatının devam ettiğini hatırlattı.

112 Acil Servis istasyonunda sağlık kurumlarının uzak olduğu noktalara ambulans hizmetinin verileceğini belirten Tütüncü, "Allah göstermesin ama ambulansa ihtiyaç duyulduğu takdirde, sağlığı tahdit eden ani bir durum vuku bulduğu anda mahallemizde 112 Acil Servis istasyonları, ihbar alır almaz ihbar yerine gitme ve zaman kazanma noktasında büyük bir rol oynayacaklar" değerlendirmesinde bulundu.