Vatandaşlar Akdere'nin açılması için muvafakat verdi

Vatandaşlar Akdere'nin açılması için muvafakat verdi
Vatandaşlar Akdere'nin açılması için muvafakat verdi
ANTALYA (AA) - Kumluca'ya Mavikent Mahallesi'nde bulunan Akdere'nin DSİ tarafından hazırlanan proje kapsamında açılması için çalışmalara...

ANTALYA (AA) - Kumluca'ya Mavikent Mahallesi'nde bulunan Akdere'nin DSİ tarafından hazırlanan proje kapsamında açılması için çalışmalara başlandı.

Kumluca Belediyesi toplantı salonunda, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya başkanlığında bir araya gelen vatandaşlar, DSİ tarafından Akınca ve Akdere için hazırlanan projeyi tartıştı.

Toplantıda konuşan Başkan Çetinkaya, her yıl aynı yerde su taşkını ve sel meydana geldiğini, buna bağlı olarak vatandaşların hem maddi hem de manevi kayıpları olduğunu söyledi.

Su baskınlarına çözüm bulmak amacıyla bir araya geldiklerini ifade eden Çetinkaya, şöyle konuştu:

"Bu konuda ülkemizde bu tip çalışmalarda başarı sağlayan Devlet Su İşlerini kendimize hakem seçerek, yaptığı projenin uygulanması konusunda mutabık olmalıyız. Burada sizlerin de görüşlerini alacağız, sizler de fikirlerinizi söyleyeceksiniz, birlikte ortak çözüm arayacağız."

DSİ tarafından yapılan projenin uygulanması için derenin geçeceği bölgede arazisi bulunan vatandaşların muvafakat vermesi gerektiğini vurgulayan Çetinkaya, muvafakat verilmesi halinde çalışmaların en kısa sürede başlayacağını kaydetti.

Toplantıya katılan eski Mavikent Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya, çalışmanın yapılması gerektiğini, aksi takdirde birçok zahmetlerle seralarında ürün yetiştiren çiftçilerin ürünlerinin meydana gelen sel ve su baskınlarıyla heba olduğunu söyledi.

Açılacak dere için muvafakat vereceğini ifade eden Çetinkaya, bu konuda herkesin üzerine düşeni yaparak insanların mağduriyetinin giderilmesi konusunda toplumsal sorumluluklarını yerine getirmeleri gerektiğini belirtti.

Konuşmanın ardından Akdere'nin açılması için DSİ tarafından yapılan projeye ilk muvafakatı eski Mavikent Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya verdi. Ardından toplantıya katılan 15 vatandaş, derenin açılması için muvafakat belgesini imzaladı.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Belediye

  ,

  Proje

  ,

  başkan

  ,

  hakem