Venlo tecrübesini EXPO 2016 Antalya ekibiyle paylaştı

Venlo tecrübesini EXPO 2016 Antalya ekibiyle paylaştı
Venlo tecrübesini EXPO 2016 Antalya ekibiyle paylaştı
- Friends-Friends AG'nin CEO'su ve EXPO 2012 Venlo'nun direktörü Sven Stimac, tecrübelerini EXPO 2016 Antalya Ajansı yönetimi ve çalışanlarıyla paylaştı

ANTALYA (AA) - Dünya EXPO sergileri konusunda uluslararası çalışmaları ve deneyimleriyle tanınan Friends-Friends AG'nin CEO'su ve EXPO 2012 Venlo'nun direktörü Alman Sven Stimac, tecrübelerini EXPO 2016 Antalya Ajansı yönetimi ve çalışanlarıyla paylaştı.

EXPO 2016 Antalya Ajansı'ndan yapılan açıklamaya göre, Hollanda, ABD , İsviçre ve Çin'de görev alan Stimac, eğitim toplantısında, kapı yönetiminden operasyon merkezine kadar detaylı bir sunum yaptı.

EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Haşmet Suiçmez'in de katıldığı eğitimde Stimac, "Misavirpervelik ön planda olmalı. Sergiden çok botanik parkın dikkat çekeceği unutulmamalı. Fuarda sergi bahçelerinin yanı sıra kültürel etkinliklere yer verilmeli" dedi. 

2000 yılında Hannover, 2012 Venlo'da yapılan A1 kategorisindeki botanik EXPO'da direktör olan ve otoritelerin EXPO konusunda en deneyimli kişiler arasında saydığı Stimac, "8 milyon ziyaretçi hedeflenen EXPO 2016 Antalya'da çalışmalar ve hedefler gerçekten müthiş" değerlendirmesinde bulundu.