Vergi Haftası

Vergi Haftası
Vergi Haftası
- Manavgat Vergi Dairesi Müdürü Hüsrev Baş, Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında MATSO'yu ziyaret etti

ANTALYA (AA) - Manavgat Vergi Dairesi Müdürü Hüsrev Baş ve beraberindeki heyet, 26. Vergi Haftası kapsamında Manavgat Ticaret ve Sanayi Odasını (MATSO) ziyaret etti.

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş'ın makamında gerçekleşen ziyarette meclis üyesi Ali Cinkaya da hazır bulundu. Ziyarette konuşan Manavgat Vergi Dairesi Müdürü Hüsrev Baş, 1990 yılından bu yana 24 Şubat-2 Mart tarihleri arasının Vergi Haftası olarak kutlandığını belirterek, hafta kapsamında kamu kurum ve kuruluşları ile mükelleflere ziyaretler gerçekleştirdiklerini söyledi. 

Manavgat'ta son yıllarda vergi tahsilatı ve tahakkukunda artış yaşandığını kaydeden Baş, bu artışın ilçede vergi bilincinin oluşmasıyla gerçekleştiğini belirtti. Manavgat'ın vergi gelirlerinin tahsilatı konusunda Antalya ilçeleri arasında oranı en yüksek ilçe olduğunu vurgulayan Baş, şöyle konuştu:

"Manavgat Vergi Dairesi olarak 2014 yılını yaklaşık 724 milyon tahakkuk ve yaklaşık 500 milyonlara da tahsilatla kapattık. Bu da gösteriyor ki bir önceki yıla göre tahakkukta yüzde 19,4, tahsilatta ise yaklaşık yüzde 18,4 civarında artış olmuş. İlçemizde vergi gelirleri tahsilatı yüzde 68 oranında gerçekleşti. Son yıllarda tahsilat ve tahakkukun yükselmesi nedeniyle Manavgatlı mükelleflerimize çok teşekkür ederim."

Boztaş ise heyetin Vergi Haftası'nı kutlayarak toplumda vergi bilincinin oluşturulması gerektiğini ve bunun için herkese göreve düştüğünü söyledi. Manavgat'ta kurumsallaşan şirket sayısının da arttığına dikkati çeken Boztaş, Manavgat'ın vergi gelirlerinde birçok ilden daha iyi durumda olduğunu, vergi tahsilatı oranının son 3 yıldır yüzde 70 civarında gerçekleştiğini kaydetti.