"Yalnız Değilsiniz, Türkiye'nin En Büyük Ailesi Projesi"

"Yalnız Değilsiniz, Türkiye'nin En Büyük Ailesi Projesi"
"Yalnız Değilsiniz, Türkiye'nin En Büyük Ailesi Projesi"
- Proje kapsamında Antalya'daki şehit çocuklarına tablet ve dizüstü bilgisayar verildi

ANTALYA (AA) -  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından başlatılan ve finansmanını Halk Bankası'nın üstlendiği "Yalnız Değilsiniz, Türkiye 'nin En Büyük Ailesi Projesi" kapsamında Antalya'daki 27 şehit çocuğuna tablet ve dizüstü bilgisayar verildi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde gerçekleştirilen törene, Antalya Valisi Muammer Türker, İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Antalya Garnizon Komutanı Mustafa Kaya, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Çalışkan, Halk Bankası Akdeniz Bölge Koordinatörü Rifat Ertuğ Koç ile şehit ve gazi yakınları katıldı. 

Vali Türker, törende yaptığı konuşmada, şehitlerin, bu vatanın birliği ve dirliği olduğunu belirterek, bunun için şehit yakınlarının kendilerine bırakılan emanetler olduklarını söyledi. 

İslam'ın inanç sisteminde de şehitlik mertebesinin ne kadar kıymetli olduğunun ortaya konulduğunu belirten Türker, "Bu bizim kültürümüz ve geleneklerimizde var. Dolayısıyla biz hem inancımızın hem de kültürümüzün gereği olarak şehit yakınlarımıza sahip çıkmak zorundayız" dedi.

Devletin ve toplumun sunduğu imkanların şehit yakınlarına güç verdiğini belirten Türker, konuşmasına şöyle devam etti:

"Şehit yakınlarının sağlık, eğitim harcamalarına katkı sunmak, ulaşım imkanlarını kolaylaştırmak gibi imkanlar sunulmaktadır. Bunlar olduğu gibi kısa zamanda devletin sunduğu imkanlar ötesinde çeşitli özel sektör kuruluşları, sivil toplum kuruluşlarının sağladığı imkanları koordine edecek şekilde bir örgütlenmeye gidildi. Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde bir yapı oluştu. Şehitler ve gazilerin yakınları istedikleri zaman bu mekanizmaya ulaşabilecek, dertlerini söyleyebilecek ve bu dertleri çare arayacak duruma gelebildi."

Konuşmalardan sonra, Vali Muammer Türker, İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul ve Garnizon Komutanı Mustafa Kaya, şehit çocuklarına tablet ve dizüstü bilgisayar verdi.