Yaralı Caretta caretta tedavi altına alındı

Yaralı Caretta caretta tedavi altına alındı
Yaralı Caretta caretta tedavi altına alındı
-Alanya ilçesinde vatandaşlar tarafından sahilde yaralı olarak bulunan Caretta caretta, Alanya Belediye Başkanı Yücel'e sosyal medya üzerinden iletilen yardım çağrısı üzerine tedavi edildi

ANTALYA (AA) - Alanya'da vatandaşlar tarafından sahilde yaralı olarak bulunan Caretta caretta, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'e  sosyal medya üzerinden iletilen yardım çağrısıyla tedavi altına alındı.

İncekum sahilinde yaralı Caretta caretta gören Ahmet Polat isimli vatandaş, durumu sosyal medya hesabı üzerinden Alanya Belediye Başkanı Yücel'e iletti. 

Başkan Yücel de konuyu Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne bildirdi. Ekipler tarafından ilk müdahalesi yapılan Caretta caretta daha sonra araçla Muğla-Dalyan'da bulunan Caretta caretta Rehabilitasyon Merkezine gönderildi. 

Caretta carettaya ilk müdahaleyi yapan Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Kenan Ersoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, Caretta carettanın yaklaşık 10 gündür yaralı olduğunu tahmin ettiğini söyledi. Caretta cerattanın ortalama yaşının 40 olduğunu kaydeden Ersoy, "Duyarlı vatandaşlarımız sayesinde onu bulduk ve tedavisinin ardından beslenmesini sağladık. Balıkçı teknelerinin pervanesinden yaralandığını sanıyoruz. İlk müdahalenin ardından da balık ve su verdik. Deniz suyu dökerek tedaviyi tamamladık" dedi

Alanya Doğa Koruma Milli Parklar Şefi Mevlüt Kodal ise yaralı Caretta caretta'nın ilk tedavisinin ardından Dalyan'da bulunan Rehabilitasyon Merkezine gönderildiğini kaydetti. Deniz kaplumbağasının tedavisinin orada devam edeceğini ifade eden Kodal, nesli tükenmek üzere olan Caretta caretta'nın yaşaması için çabaladıklarını vurguladı.