Yasak, Hacıcaferoğlu'nu ziyaret etti

Yasak, Hacıcaferoğlu'nu ziyaret etti
Yasak, Hacıcaferoğlu'nu ziyaret etti
ANTALYA (AA) - Basketbol İl Tertip Kurulu Başkanı Soner Yasak, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu'nu ziyaret...

ANTALYA (AA) - Basketbol İl Tertip Kurulu Başkanı Soner Yasak, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu'nu ziyaret etti.

Hacıcaferoğlu'nu makamında ziyaret eden Yasak ve beraberindeki kurul üyeleri, 2014-2015 sezonu basketbolunun genel değerlendirmesinde bulundu.

 Yasak, Antalya'da Yerel Lig Basketbol'da 2 bin maç oynattıklarını, bu sayının Antalya için yakaladıkları önemli bir başarı olduğunu söyledi. Bu yıl ilk kez Antalya  Basketbol İl Temsilciliği olarak İl Hakem Kurulu bünyesinde bir spor hekimine de yer verildiğini bildiren Yasak, "Uzman spor hekimi Dr. Ayşen Bacanlı, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde çalıştığı klinikte bir sporcu sağlığı merkezi kurulmasına öncülük ederek Antalya spor camiasına büyük bir hizmette bulunmuştur" dedi. 

Kulüplerin ve sporcuların sezon öncesi ve sezon içi yaşayacakları sorunlarda veya destek istemeleri halinde her zaman yanlarında olduğunu vurgulayan Yasak, açılan sporcu sağlığı merkezinde sadece sakatlık tedavilerinin değil, tüm vücut fonksiyon ölçümlerinin yapılabildiğini kaydetti.

 Yasak, sporcu sağlığı merkezinin elit sporcu yetiştirmek isteyen antrenörler için güzel bir veri elde etme imkanı sunacağını anlatarak, Antalya basketboluna verdiği destek için Hacıcaferoğlu'na İl tertip Kurulu yönetimi adına teşekkür etti.

Hacıcaferoğlu ise Antalya'da futboldan sonra en çok  tercih edilen sporun basketbol olduğunu dile getirerek, Basketbol Yerel Lig'de kentte sayısız karşılaşma izleyeceklerini, Türk basketboluna yapılan hizmetlerin devam edeceğini ifade etti.