Yayanın ölümüne neden olan araç MOBESE kameralarından saptandı

Yayanın ölümüne neden olan araç MOBESE kameralarından saptandı
Yayanın ölümüne neden olan araç MOBESE kameralarından saptandı
ANTALYA (AA) - Antalya'da yolun karşısına geçmek isteyen bir kişiye çarparak ölümüne neden olan araç, MOBESE kameraları sayesinde belirlendi.Alınan...

ANTALYA (AA) - Antalya'da yolun karşısına geçmek isteyen bir kişiye çarparak ölümüne neden olan araç, MOBESE kameraları sayesinde belirlendi.

Alınan bilgiye göre, Muratpaşa ilçesine bağlı Varlık Mahallesi Yüzüncü Yıl Bulvarı'nda saat 04.30 sıralarında yerde yaralı bir kişinin yattığını gören vatandaşlar 112 acil servisine haber verdi.

Üzerinden Mükerrem Özer (62) adına ehliyet çıkan kişiye yolun karşısına geçmek isterken bir aracın çarptığı saptandı. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Özer, burada hayatını kaybetti.

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri, Özer'e çarpan araca ait olduğu tahmin edilen dikiz aynası parçasından yola çıkarak MOBESE görüntülerini incelemeye aldı.

Olay saatinde bulvardan geçtiği tespit edilen 07 GNV 07 plakalı otomobil, Konyaaltı ilçesine bağlı Pınarbaşı Mahallesi Atatürk Buları yakınındaki ağaçlık alanda terk edilmiş bulundu.

Aracı kullandığı öne sürülen Mahmut G. de daha sonra polis merkezine gelerek teslim oldu.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.