"Yaz Spor Okulları" işbirliği protokolü imzalandı

"Yaz Spor Okulları" işbirliği protokolü imzalandı
"Yaz Spor Okulları" işbirliği protokolü imzalandı
- Antalya Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Antalya Müftülüğü arasında "Yaz Spor Okulları" işbirliği protokolü imzalandı

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Antalya Müftülüğü arasında 19 ilçede faaliyet gösterecek "Yaz Spor Okulları" ile ilgili işbirliği protokolü imzalandı.

Büyükşehir Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen protokole, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekil İsmail Afşar, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hami Dorul, İl Müftüsü Osman Artan ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Afşar, 19 ilçede açılacak yaz spor okul branşlarının ilçenin özelliklerine göre belirleneceğini ifade etti. Çocukların yaz tatillerinde yeni şeyler öğrenecekleri, eğlenecekleri bir ortam yaratmaya çalışıldığını kaydeden Afşar, özellikle çocukların kötü ortam ve alışkanlıklardan korumak için bu tür faaliyetler yürüttüklerini anlattı.

Artan da çocukların yaz tatillerini daha verimli değerlendirmeleri için sportif faaliyetlerin yanında kültürel faaliyetlere de yönelmeleri konusunda protokol imzaladıklarını belirterek, "Çocuklar kültürel faaliyetler ve değerler eğitimi konusunda bilgi almaları hususunda müftülük olarak üzerimize düşeni yapmaya çalışacağız" dedi.

 Dorul ise Antalya genelinde 430 bin öğrenci geleceğe hazırlanırken onların ruh ve bedenen dengeli ve sağlıklı yetişmeleri için okullarda beden eğitimi ve spor faaliyetlerine büyük önem verildiğini  anlattı. 

Dorul, şöyle konuştu:

" Türkiye 'de 106 bin lisanslı öğrenci sayısıyla birinci sıradayız. Bunları yaparken de Türkiye içerisinde ve dünyada önemli dereceler paylaştı çocuklarımız. Bunun yanında okul sporlarından faydalanamayan çocuklarımız içinde Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel öncülüğünde okul ligi oluşturuldu. Bu okullar liginde merkezden 60 okul katıldı, 110 takım halinde bin 500 öğrencimiz 7 ay boyunca spor yapma imkanı buldu."

Konuşmaların ardından protokol imzalandı.