Yaz spor okullarında atletizm ve hentbola ilgi

Yaz spor okullarında atletizm ve hentbola ilgi
Yaz spor okullarında atletizm ve hentbola ilgi
ANTALYA (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde atletizm ve hentbol branşlarında açılan yaz spor okullarına, 664 çocuk...

ANTALYA (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde atletizm ve hentbol branşlarında açılan yaz spor okullarına, 664  çocuk katıldı. 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Zeytinköy Atletizm Tesisleri'ndeki eğitimlerde gülle atma, yüksek atlama, bayrak yarışları yapıldığını bildirdi.

Uygulamalı ve temel anlatımlı eğitimlerin antrenörler tarafından verildiğini kaydeden Hacıcaferoğlu, atletizm branşına 514, hentbola ise 150 çocuğun katıldığını ifade etti.

Çocuklar tarafından en çok tercih edilen branşlar arasında atletizm ve hentbol olduğuna dikkati çeken Hacıcaferoğlu, açıklamasında şunları kaydetti:

"Yaz spor okullarında çocukları spora teşvik ederek, aynı zamanda da onların yeteneklerini keşfediyoruz. Yaz spor okullarında tüm branşlara katılan 12 bin 183 sporcu sayısıyla rekora ulaştık ve güçlü yarınlar için spora başarılı sporcular kazandıracağız."


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  spor

  ,

  Çocuk

  ,

  Hentbol