Yaz spor okullarında basketbola büyük ilgi

Yaz spor okullarında basketbola büyük ilgi
Yaz spor okullarında basketbola büyük ilgi
ANTALYA (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yaz Spor Okullarında basketbol branşı çocuklar tarafından büyük ilgi görüyor.Antalya'da 5-18...

ANTALYA (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yaz Spor Okullarında basketbol branşı çocuklar tarafından büyük ilgi görüyor.

Antalya'da 5-18 yaş grubu çocuklar, "Bu yaz mutlaka spora başlamalısın" sloganıyla 29 branşta spor faaliyetlerine katılıyor. Çalışmalar,  Atatürk Spor Salonu'nda hafta içi salı ve cuma, Fatih Spor Salonu'nda ise pazartesi ve çarşamba günleri yapılıyor.

Engelliler basketbol kategorisinde ise perşembe ve cumartesi günleri gerçekleştirilen basketbol eğitimleri, antrenör Hasan Hüsnü Güven ve Servet Sınacı tarafından veriliyor.

- "Güçlü yarınlara başarılı sporcular yetiştireceğiz"

Yaz spor okulları başvurularının 12 bin 183'e ulaştığını belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, çocukların tüm spor branşlara ilgisinin olduğunu söyledi.

Hacıcaferoğlu, yaz spor okullarında 67 antrenörle hizmet verdiklerini ifade ederek, "Antrenör sayımızın yeterli derece olması çocuklarımıza verilen eğitimle spora ne kadar önem verdiğimizi göstermektedir. Biz iyi bir ekibiz ve bu ekip sayesinde güçlü yarınlara başarılı sporcular yetiştireceğiz" dedi.

Antrenör Servet Sınacı da yaz spor okulları kapsamında basketbol kategorisinde 17 engelli sporcunun olduğunu kaydetti. Sınacı, sporcuların her yıl temmuz ve ağustos aylarında çalışma yaptıklarını sözlerine ekledi.