Yaz spor okulu öğrencilerine "Trafik dedektifi" eğitimi verildi

Yaz spor okulu öğrencilerine "Trafik dedektifi" eğitimi verildi
Yaz spor okulu öğrencilerine "Trafik dedektifi" eğitimi verildi
ANTALYA (AA) - Kumluca Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında, Kumluca Belediyesi Yaz Spor Okuluna katılan yaklaşık 120 öğrenciye,...

ANTALYA (AA) - Kumluca Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında, Kumluca Belediyesi Yaz Spor Okuluna katılan yaklaşık 120 öğrenciye, görevli trafik polisleri tarafından eğitim verildi.

Sultan Alpaslan Ortaokulu çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen eğitime katılan öğrencilere, Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde görevli polis memurları tarafından, trafikte uyulması gereken kurallar ile kurallara uymayanlara yapılan yaptırımlar hakkında bilgi verildi.

Kumluca Belediyesi Spor İşleri Müdürü Hakan Çataltepe de yaz spor okullarına katılan öğrencilere sporun yanında çeşitli sosyal , kültürel ve toplumsal konularda eğitimler verdiklerini, amaçlarının bu eğitimler sayesinde topluma faydalı bireyler yetişmesini sağlamak olduğunu söyledi.

Trafik dedektifliği eğitimlerine katılan öğrencilerin bundan sonraki süreçte, trafikte karşılaştıkları olumsuzluklar karşısında öncelikle anne, baba ve yakınlarını kurallar doğrultusunda uyaracaklarını, kural ihlali yapanları da ihbar edeceklerini ifade eden Çataltepe, daha güvenli bir trafik bilincinin oluşması için katkı sağlamaya çalıştıklarını bildirdi.