Yazır'da kaçak olduğu tespit edilen yapılar mühürlendi

Yazır'da kaçak olduğu tespit edilen yapılar mühürlendi
Yazır'da kaçak olduğu tespit edilen yapılar mühürlendi
ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından Yazır Mahallesi Keller mevkisinde devam eden inşaat çalışmaları, kaçak...

ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından Yazır Mahallesi Keller mevkisinde devam eden inşaat çalışmaları, kaçak olduğu gerekçesiyle mühürlendi.

Yazır Mahallesi Keller mevkinde tapulu arazi üzerinde yapılan inşaat hakkında Kumluca Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri, kaçak yapılaşma tespit ederek mühürleme işlemi gerçekleştirildi.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, kaçak yapılaşmaya kesinlikle müsaade etmeyeceklerini, bu konuda ekiplerin rutin olarak ilçe sınırları içerisinde denetimlerini sürdürdüklerini söyledi.

Daha önce belediye ekiplerinin bölgede kaçak yapılaşma tespit ederek tutanak tuttuklarını, bu yapılar hakkında belediye encümeni tarafından yıkım kararı çıktığını ve ekiplerin geçtiğimiz günlerde bu kararı uyguladıklarını ifade eden Çetinkaya, aynı bölgede ekiplerin yaptığı kontrollerde kaçak yapılaşmanın devam ettiğinin tespit edilmesiyle tekrar tutanak tutulduğunu ve yapıların mühürlendiğini anlattı.

Tutanakların belediye encümenine havale edildiğini bildiren Çetinkaya, şöyle konuştu:

"İlçemizde yasa ve hukuka aykırı bir yapılaşmaya kesinlikle göz yummayacağız. Daha önce aynı yer ile ilgili tutulan tutanaklar ve encümenimizin kararı doğrultusunda yıkım işlemini gerçekleştirdik. Aynı yerde devam eden yapılar olduğunun tespit edilmesiyle ilgili de ekiplerimiz gerekli işlemlerini başlattı. Bu yapılar hakkında da encümenimizin kararı doğrultusunda işlemlerimiz devam edecektir."


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Belediye

  ,

  İnşaat

  ,

  ilçe

  ,

  kaçak

  ,

  havale