Yeni Dünya Partisi Genel Başkanı Gündüz:

Yeni Dünya Partisi Genel Başkanı Gündüz:
Yeni Dünya Partisi Genel Başkanı Gündüz:
- "Seçime katılmayıp AK Parti'ye destek oluyoruz. AK Parti'ye destek olmamızın sebebi, birincisi başkanlık sistemi, ikincisi yaptığı hizmetlerdir"

ANTALYA (AA) - Yeni Dünya Partisi Genel Başkanı Emanullah Gündüz, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimde başkanlık sistemi ve hizmetlerinden dolayı AK Parti 'yi destekleyeceklerini bildirdi.

Gündüz, Anadolu Ajansı Antalya Bürosu'nu ziyaretinde, kendileri açısından siyasi çalışma için erken olduğunu düşündüklerini belirtti. Teşkilatlanmayı 2018'de başlatmayı planladıklarını ifade eden Gündüz, 2019 sonrası 2030 vizyonları için disiplinli bir çalışma yürüttüklerini anlattı.   

Ülke ve gelecek için çalışan tarafa destek olmayı da siyasi bir çalışma olarak gördüklerini dile getiren Gündüz, "Seçime katılmayıp AK Parti'ye destek oluyoruz. AK Parti'ye destek olmamızın sebebi, birincisi başkanlık sistemi, ikincisi yaptığı hizmetlerdir. Bizim için hizmet eden kim varsa, onu destekleriz. Tek tarafımız var, o da millettir" dedi.  

Eski Türkiye ile bugünkü Türkiye arasında büyük fark olduğunu vurgulayan Gündüz, başkanlık sisteminin ülkenin demokratikleşmesine, sorunların daha hızlı çözümüne katkı sağlayacağını ve bürokrasiyi daha da azaltacağını savundu.

- "HDP Türk solcularına 'şirin' gözüküyor"

Gündüz, Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) tarafsız olmadığını, söz konusu parti yöneticilerinin barajı geçmek için Türk solcularına "şirin" gözüküp, batıda oy almaya çalıştığını iddia etti.

Emanullah Gündüz, bazı basın yayın organlarının da AK Parti'nin gücünü kırmak için HDP'yi "allayıp pullayarak" insanların önüne çıkardığını belirterek, şöyle konuştu:

"HDP Meclis'e girerse de sorunları çözmez, Meclis dışında kalırsa da Türkiye'de kaos olmaz. Çünkü Türkiye, artık yeni bir Türkiye. Eski Türkiye değil. 7 Haziran seçimlerinde çok büyük fark beklemiyorum. HDP, bana kalırsa barajı aşmayacak. En gerçek anket, 7 Haziran'da sandıktan çıkacak. Ona da çok kısa bir süre kaldı."