Yenigün Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Alpagot, hayatını kaybetti

Yenigün Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Alpagot, hayatını kaybetti
Yenigün Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Alpagot, hayatını kaybetti
- Geçen yıl beyin kanseri teşhisi konulan işadamı Mahmut Ruhi Alpagot, 20 gündür özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyordu

ANTALYA (AA) - Antalya'nın en eski firmalarından Yenigün Gıda'nın Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Ruhi Alpagot, 60 yaşında hayatını kaybetti.

Geçen yıl beyin kanseri teşhisi konulan Alpagot, 20 gündür özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyordu.

Alpagot'un cenazesi, yarın öğle namazını müteakip Uncalı Mezarlığı'nda kılınacak cenaze namazının ardından aile mezarlığına defnedilecek.

1955 yılında Antalya'da doğan Mahmut Ruhi Alpagot, ilk ve orta öğrenimini Antalya Koleji'nde tamamladı. Alpagot, İstanbul Yıldız Koleji'ndeki lise öğreniminden sonra, yüksek öğrenimini Şişli Siyasal'da tamamladı.

1914 yılında kurulan Yenigün Gıda'nın aile işletmesi olması nedeniyle çocukluk yıllarından itibaren firma işleriyle ilgilenen Alpagot, üniversite eğitiminin ardından dededen kalma aile mesleği olan şekerciliği tercih etti.

1983 yılında firmanın başına geçen Alpagot, Yenigün Gıda'nın dördüncü kuşak temsilcisi olarak, çok sayıda reçel çeşidini üretip yurtiçi ve yurtdışında pazarladı.

Antalya Ticaret Borsası ile Türk-Çin İşadamları Derneği Antalya Şubesi yönetim kurulu üyesi olan Alpagot, evli ve 3 çocuk babasıydı.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  İstanbul

  ,

  Çin

  ,

  Çocuk

  ,

  Aile

  ,

  gıda

  ,

  firma

  ,

  yönetim

  ,

  şişli

  ,

  beyin