Yetimler, Birlik Vakfı iftarında buluştu

Yetimler, Birlik Vakfı iftarında buluştu
Yetimler, Birlik Vakfı iftarında buluştu
ANTALYA (AA) - Birlik Vakfı Antalya Şubesi'nce düzenlenen geleneksel iftar programında bu yıl Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki sevgi...

ANTALYA (AA) - Birlik Vakfı Antalya Şubesi'nce düzenlenen geleneksel iftar programında bu yıl Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki sevgi evlerinde kalan çocuklar misafir edildi.

Antalya Öğretmenevi'nde düzenlenen iftara 200'e yakın sevgi evlerinden çocuğun yanı sıra, Akdeniz Üniversitesinde okuyan yabancı uyruklu öğrencilerle, AK Parti Antalya milletvekilleri Hüseyin Samani ve Mustafa Köse, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, Birlik Vakfı kurucu üyeleriyle Nasuh Boztepe, Mustafa Helvacıoğlu ve Tülay Babuşçu ve çeşitli kurum temsilcileri katıldı. 

Birlik Vakfı Antalya Şube Başkanı Bekir Asri, yıl başından bu yana kültürel ve milli değerlerin korunması ve yaşatılmasına yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 "Çanakkele Ruhu ve Gençlik", "Abdülhamit Han'ı anlamak" konulu yarışmalarla gençlerin milli değerlerine nasıl sahip çıktıklarına şahit olduklarını kaydeden Asri, gösterilen katılımın ve ilginin bunun en somut göstergesi olduğunu belirtti.

İslam dünyasında yaşananlar başta olmak üzere Doğu Türkistan'daki gelişmelere de duyarsız kalmadıklarını vurgulayan Asri, topluma malolmuş bir sivil toplum örgütü olarak bu konulardaki tepkilerini çeşitli şekillerde ortaya koyduklarını ve koymaya devam edeceklerini kaydetti.

Bu ramazanda yetimleri misafir ettiklerini, ülkenin her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu belirten Asri, "Milli ve manevi değerler altında insanları birlik olmaya davet ediyoruz" diye konuştu.

İftar duasının ardından program sona erdi.