YGS'de Antalya'da ilk üçe giren öğrenciler ödüllendirildi

YGS'de Antalya'da ilk üçe giren öğrenciler ödüllendirildi
YGS'de Antalya'da ilk üçe giren öğrenciler ödüllendirildi
- İl Milli Eğitim Müdürü Gülay: - "Başarıda başta okul müdürü olmak üzere bütün okul yönetimi ve öğretmenlerin emeği çok büyük"

ANTALYA (AA) - İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) Antalya birincisi ve Türkiye 9'uncusu İrem Fidan, Antalya ikincisi Barkın Yiğitbaşı ve üçüncüsü Hüseyin Öner'i  altın ile ödüllendirdi.

Osman Nuri Gülay ve beraberindeki heyet, Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi son sınıf öğrencisi İrem Fidan'ı, okulunda ziyaret etti.

Gülay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Antalya'da YGS başarısının giderek artığını ve fen lisesi sayısını 8'e çıkardıklarını bildirdi. Eğitimde fırsat eşitliğine inanan bir milli eğitim müdürü olduğuna değinen Gülay, "Herkesin arzuladığı okula kolay erişmesi gerekiyordu. Bundan dolayı belli bölgelerde fen lisesi sayılarını artırdık" dedi.

Yusuf Ziya Öner Fen Lisesinin huzurlu çalışma ortamıyla başarılı bir yere geldiğini dile getiren Gülay, yapılan performans değerlendirme sınavında da fen lisesinin Antalya birincisini olduğuna işaret etti.

Özel okulların devlet okullarını geride bıraktıklarını anlatan Gülay, şöyle konuştu:

"Bu başarıda başta okul müdürü olmak üzere bütün okul yönetimi ve öğretmenlerin emeği çok büyük. Biz öğretmenler olarak hiçbir şey istemiyoruz. Sadece görevimizi en iyi şekilde yapmak istiyoruz. Bu anlamda çocuklarımız 8. sınıfı bitiriyor, anne ve baba sevgisine muhtaçken evlerinden ayrılarak gelip değerli öğretmenlere emanet ediliyorlar. Öğrencilere verdiği emekten dolayı bütün öğretmenlere teşekkür ederim."

YGS Türkiye 9'uncusu Fidan da öğretmenleri ve ebeveynlerine teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Gülay, konuşmalardan sonra YGS'de Türkiye 9'uncusu ve Antalya birincisi İrem Fidan, Antalya ikincisi Barkın Yiğitbaşı ve üçüncüsü Hüseyin Öner'e plaket, altın ve kitap hediye etti.