Yıldız şölenine Antalyalılar ilgi gösterdi

Yıldız şölenine Antalyalılar ilgi gösterdi
Yıldız şölenine Antalyalılar ilgi gösterdi
- Halk arasında "yıldız kayması" olarak adlandırılan göktaşı yağmurunun en yoğun olanlarından perseide, Antalya'da ilgi gösterildi - Şehrin Saklıkent gibi yüksek ve ışıktan uzak kesimlerine gelen fotoğraf ve gökyüzü meraklıları, gözlem yaptı ve göktaşı yağmurunu görüntülemeye çalıştı

ANTALYA (AA) - Halk arasında "yıldız kayması" adlandırılan en bilinen göktaşı yağmurlarından perseidi izlemek isteyenler Antalya'nın yüksek kesimlerinde gözlem yaptı.

Saklıkent gibi şehrin yüksek ve ışık almayan kesimlerine gelen gökyüzü meraklıları, buralarda kurdukları çadırlarda kaldılar ve göktaşı yağmurunu gözlemlemeye çalıştılar.  Fotoğraf meraklılarının da ilgi gösterdiği göktaşı yağmuru için bazı fotoğraf kulüpleri gezi düzenledi.

Bazı vatandaşlar sazlar eşliğinde türküler söyleyerek gözlem yaptı. Gökyüzü meraklıları götaşı yağmuru boyunca keyifli bir akşam geçirdi. 

Göktaşı yağmurunu izlemek için Saklıkent'e gelen Alper Durmazer, Konya'dan gezmek için arkadaşlarıyla kente geldiklerini, göktaşı yağmurunu Saklıkent'te izleme kararı aldıklarını söyledi. Durmazer, gece boyunca Saklıkent'te kalacaklarını ve gözlem yapacaklarını dile getirdi.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  KONYA

  ,

  Fotoğraf

  ,

  Akşam

  ,

  Gece

  ,

  gözlem