YÖREX Fuarı'nda MATSO standı ilgi görüyor

YÖREX Fuarı'nda MATSO standı ilgi görüyor
YÖREX Fuarı'nda MATSO standı ilgi görüyor
ANTALYA (AA) - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) desteği ve Antalya Ticaret Borsasının (ATB) organizasyonuyla düzenlenen 6. Yöresel...

ANTALYA (AA) - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) desteği ve Antalya Ticaret Borsasının (ATB) organizasyonuyla düzenlenen 6. Yöresel Ürünler Fuarı'nda (YÖREX) Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) standı büyük ilgi görüyor.

MATSO standında Osmanlı mutfağını süsleyen ve MATSO tarafından coğrafi işaret almak için müracaat edilen Manavgat altın susamı, ilçeye özgü zeytinyağ, Belenobası karpuzu, portakal, nar, defne ve defne yağı, keçiboynuzu ve tahini gibi ürünler sergileniyor.

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, yaptığı açıklamada, fuarın unutulmaya yüz tutmuş yöresel ürünlerin açığa çıkartılıp tanıtılarak tescillenmesi ve pazarlanması konusunda önemli olduğunu vurguladı.

Fuarın hem yöresel ürünlerin markalaşması hem de Manavgat'ın tanıtılması için büyük fırsat olduğunu belirten Boztaş, şehirleri zenginleştirmenin yolunun tanıtım ve markalaşmayla olacağının altını çizdi. Fuara Türkiye'nin değişik yörelerinden birçok ürünle katılım olduğunu kaydeden Boztaş, MATSO standının görselliğiyle dikkati çektiğini ifade etti.