Yurtta asayiş

Yurtta asayiş
Yurtta asayiş
- Antalya'da tartıştığı kişilerce bıçaklanan genç hayatını kaybetti

ANTALYA (AA) - Antalya'da tartıştığı kişilerce bıçaklanan genç öldü.

Lara Birlik Plajları mesire alanında ailesiyle piknik yapan Burak Ö. (21), çöp topladıkları belirtilen 3 kişiyle tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya  dönüşmesi üzerine zanlılar, Burak Ö'yü bıçaklayarak kaçtı.

Kavgayı gören Burak Ö'nün babası Eyüp Ö. ve kardeşi Furkan Ö. de zanlılara müdahale ederken, bıçak darbeleriyle yaralandı. Özel hastaneye kaldırılan Burak Ö, müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Polis, olay yerinden kaçan zanlıların yakalanması için çalışma başlattı.

Burak Ö'nün cenazesi, Antalya Adli Tıp Kurumu morgundan alındıktan sonra Çağlayan Mahallesi'nde defnedildi.

- Şanlıurfa'da konuşma engelli çocuk kayboldu

ŞANLIURFA (AA) - Birecik ilçesinde 5 yaşındaki konuşma engelli çocuktan 2 gündür haber alınamıyor.

Saha Mahallesi'nde 2 gün önce asker uğurlama eğlencesini izleyen Mehmet Ali Bozkurt'un ortadan kaybolduğunu fark eden yakınları, arama çalışmaları sonuç vermeyince durumu polise bildirdi.

Baba Ömer Bozkurt, yaptığı açıklamada, eşi ve oğlunun akraba ziyareti için Gaziantep'ten Şanlıurfa'nın Birecik ilçesine geldiğini söyledi.

Olay günü oğlu ve akrabalarının mahalledeki asker uğurlama merasimini izlediğini anlatan Bozkurt, "Annesi yanındayken bir anda kaybolmuş. 2 gündür arıyoruz ancak sonuç elde edemedik. Çocuğumuzun hayatından endişe duyuyoruz. Konuşma engelli olduğu için kimseye derdini de anlatamaz, yetkililerden yardım bekliyoruz" diye konuştu.

Anne İslim Bozkurt da bir an önce oğluna kavuşmayı isteğini kaydetti.