Yusuf'un "5 yıldızlı" hayali gerçek oldu

Yusuf'un "5 yıldızlı" hayali gerçek oldu
Yusuf'un "5 yıldızlı" hayali gerçek oldu
- İstanbul'da yaşayan lösemi hastası 11 yaşındaki Yusuf Serçe'nin 5 yıldızlı bir otelde tatil yapma hayalini Bir Dilek Tut Derneği gerçekleştirdi - Hastaneden alınıp Antalya'daki 5 yıldızlı bir otele getirilen çocuk, ailesiyle unutulmaz bir tatil geçirdi - Moral depolayan Yusuf Serçe: - "Antalya'yı, otelleri televizyondan izliyordum. En büyük hayalimdi. Gerçek oldu. Jet-ski yaptım, havuza girdim, eğlendim. Çok mutluyum"

ANTALYA (AA) - SÜLEYMAN ELÇİN - İstanbul 'da yaşayan lösemi hastası 11 yaşındaki çocuğun, televizyonda izlediği ve sürekli hayalini kurduğu 5 yıldızlı bir otelde tatil yapma hayali, Bir Dilek Tut Derneği tarafından gerçeğe dönüştürüldü.

İstanbul'da Haydar ve Aynur çiftinin ikinci çocukları olarak dünyaya gelen 11 yaşındaki Yusuf Serçe'ye 2,5 yıl önce gittiği hastanede Akut Lenfoblastik Lösemi (ALL) teşhisi konuldu. Yusuf, teşhisin ardından hayatının büyük bir bölümünü hastanelerde tedavi görerek geçirdi.

Hastane odasında sürekli televizyon izleyen çocuğun en büyük hayali ise bir gün hastaneden çıkıp sürekli televizyonda izlediği Antalya'ya giderek 5 yıldızlı bir otelde tatil yapmaktı.

 

- "Bir dilek tuttu, gerçek oldu

Oğullarının tedavisi için 2,5 yıldır seferber olan aile , Yusuf'un tek hayalini gerçekleştirmek için harekete geçti. Aile, Bir Dilek Tut Derneği'ne başvurdu.

Dernek, doktorlarının tatil için izin vermesi üzerine Yusuf'un hayalini gerçekleştirmek üzere Antalya'nın Belek Turizm Bölgesi'ndeki bir otelle irtibata geçti. Yusuf, daha sonra ailesiyle İstanbul'dan Antalya'ya götürüldü.

Burada VIP araç ile havalimanından alınan Yusuf ve ailesini otel girişinde Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ali Kızıldağ, çok sevdiği çizgi film karakterlerinin kostümlerini giyen animatör ekibi ile otelin müdürleri karşıladı. 

Bir kutu çikolata hediye edilen Yusuf, ailesiyle odasına geçti. Odası Trabzonspor forması, topu, bordo-mavi balonlar ve en sevdiği filmlerin afişleri ile süslenen Yusuf, kendisi için hazırlanan hediyeleri tek tek inceledi. Yusuf, ardından havuza girip, jet-skiye bindi. 

 

- "Bu kadar büyük sürprizler beklemiyordum"

Otele girince büyük şaşkınlık yaşadığını söyleyen ve dernek tarafından soyadının açıklanması istenilmeyen Yusuf Serçe, "Antalya'yı, otelleri televizyondan izliyordum. En büyük hayalimdi. Gerçek oldu. Jet-ski yaptım, havuza girdim, eğlendim. Çok mutluyum. Benimle ilgilenen herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

Oğlunun tedavi sürecinde moralinin yüksek olmasının önemli olduğunu ifade eden baba Haydar Serçe ise "Tedavi güzel gidiyor. Hastalığı atlattık gözüyle bakıyoruz. Antalya Yusuf'un en büyük hayaliydi ancak bu kadarını beklemiyordu. Çok güzel sürprizler yapıldı. Emeği geçenlere minnettarız" diye konuştu.

Otelin Marka ve Halkla İlişkiler Müdürü Ozan Seyhan ise Yusuf'un gözündeki ışıltıyı, sevinci görünce kendilerinin de mutlu olduğunu söyledi. Seyhan, hastalıkla mücadelesinde bu tatilin kendisine faydalı olacağına inandığını dile getirdi. 


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  İstanbul

  ,

  AKUT

  ,

  Trabzonspor

  ,

  Turizm

  ,

  Otel

  ,

  Mavi

  ,

  Hediye

  ,

  Aile

  ,

  Tatil

  ,

  film