Yüzüklerin Efendisi'nin Frodo'su EXPO 2016 alanına ağaç dikti

Yüzüklerin Efendisi'nin Frodo'su EXPO 2016 alanına ağaç dikti
Yüzüklerin Efendisi'nin Frodo'su EXPO 2016 alanına ağaç dikti
- Dünyada hasılat rekorları kıran "Yüzüklerin Efendisi" filminde "Frodo Baggins" karakterini canlandıran 31 yaşındaki aktör Elijah Wood, EXPO 2016 Antalya alanına 15 bininci ağacı dikip can suyunu verdi

ANTALYA (AA) - Peter Jackson'un yönetmenliğini üstlendiği "Yüzüklerin Efendisi" serisinde, "Frodo Baggins" karakterine hayat veren Elijah Wood, Antalya'da EXPO 2016 alanındaki ünlüler ormanına çitlembik ağacı dikti.

EXPO 2016 Antalya Ajansı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, dünyada hasılat rekorları kıran "Yüzüklerin Efendisi" filminde rol alan  ABD 'li aktör ve film yapımcısı Elijah Wood, DJ performansı için geldiği Antalya'da, EXPO 2016 alanını ziyaret etti.

Alanda EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Mücahit Şengül tarafından karşılanan Wood, EXPO'nun maskotları Ece ve Efe ile de tokalaştı. Wood'a burada, EXPO 2016 projesi hakkında bilgi verildi.

Daha sonra alana geçerek 15 bininci ağacı diken Wood, çitlembik ağacının üzerine isminin yazılı olduğu plakayı astı. Ağaca can suyunu da veren Wood, "EXPO 2016 Antalya alanında ağacımın olması bir onur. EXPO alanı çok güzel olacak. Üzerinde adımın yazılı olduğu bir ağacımın olması ise benim için çok özel. Bir daha gelip ağacımı ziyaret edeceğim" dedi.

Türk müziğini uzun yıllar önce Selda Bağcan ile keşfettiğini anlatan Elijah Wood, daha sonraki araştırmalarında Moğollar, Erkin Koray ve Barış Manço'yu da dinlediğini vurguladı.

23 Nisan 2016'da kapılarını açacak EXPO 2016 Antalya'da canlı performans da sergileyebileceğini belirten Wood, "Bu inanılmaz olur. 23 Nisan'da açılıyor ve tekrar gelmek isterim. Ayrıca Antalya'ya ilk kez geldim çok güzel" ifadelerini kullandı.


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Antalya

  ,

  23 Nisan

  ,

  Peter Jackson

  ,

  hayat

  ,

  aktör

  ,

  film