Zabıta bayat balıklara el koydu

Zabıta bayat balıklara el koydu
Zabıta bayat balıklara el koydu
ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ortaklaşa gerçekleştirdikleri denetimde bayat...

ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ortaklaşa gerçekleştirdikleri denetimde bayat satıldığı tespit edilen balıklara el koydu.

Bir ihbarı değerlendiren Kumluca Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri cuma pazarında balıkçı tezgahlarında denetim gerçekleştirdi. Denetimler sırasında şoku çözdürülmüş olarak satışı yapıldığı tespit edilen hamsi ve bayat levrek cinsi balıklara el konuldu.

El konulan balıkların satışı konusunda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri de incelemelerde bulundu. İnceleme sonucu tutanak tutulan yaklaşık 110 kilo balık, belediye ekiplerince imha edildi.

Kumluca Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Çataltepe, Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin rutin olarak halk pazarlarında vatandaşların güvenli gıda tüketmelerini sağlamak amacıyla denetimler yaptıklarını, bu denetimlerde kanunlara uygun olmayarak satılan ürünler ve satış yapan kişiler hakkında tutanak tutulduğunu söyledi.

Zabıta ekiplerinin denetimlerinin bundan sonra da devam edeceğini ifade eden Çataltepe, halk sağlığını tehlikeye atacak gıda satışı konusunda esnafın da duyarlı olması gerektiğini bildirdi.