Zabıta ekipleri kurbanlık hayvan pazarında denetim yaptı

Zabıta ekipleri kurbanlık hayvan pazarında denetim yaptı
Zabıta ekipleri kurbanlık hayvan pazarında denetim yaptı
ANTALYA (AA) - Kumluca'da yaklaşan Kurban Bayramı öncesi, kurbanlık pazarında zabıta ekipleri tarafından denetim yapıldı.Kumluca Belediyesi Zabıta...

ANTALYA (AA) - Kumluca'da yaklaşan Kurban Bayramı öncesi, kurbanlık pazarında zabıta ekipleri tarafından denetim yapıldı.

Kumluca Belediyesi Zabıta ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurbanlık hayvan satışı yapılan pazaryerinde, çevre ve halk sağlığını korumak amacıyla denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde kurbanlık hayvanları geldiği yerler, izin belgeleri, satışı yapılan hayvanların sağlıklı olup olmadıkları ve satıcıların tartı aletleri incelendi.

Kumluca Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Çataltepe, daha önce belediye olarak kurbanlık hayvan satışının kontrolünü daha iyi sağlayabilmek amacıyla kurbanlık hayvanların tek merkezde satılması yönünde karar aldıklarını ve bu karar doğrultusunda pazara gelen tüm hayvanlar ve satıcıların kayıt altına alındığını söyledi.

Bu kayıtların doğruluğunu kontrol etmek, kayıt dışı kurbanlık hayvan satışını önlemek amacıyla zabıta ekiplerinin rutin olarak pazarda denetim gerçekleştirdiğini ifade eden Çataltepe, "Amacımız insanlarımızın sağlıklı, huzur ve güven içinde kurbanlarını kesmelerini sağlamak. Bu konuda pazara gelen hayvan satıcılarını ve sattıkları hayvanları kayıt altına alıyoruz. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerimiz, zabıtamız, herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için pazarda sürekli kontroller gerçekleştiriyorlar. Şu ana kadar yapılan denetimlerde herhangi bir olumsuzluk tespit edilmedi" dedi.

Çataltepe, hayvan pazarında denetimlerin devam edeceğini, ayrıca belediye olarak vatandaşların Kurban Bayramlarını, rahat ve huzur içinde geçirmeleri için bazı ek tedbirler aldıklarını bildirdi.