Zabıta memurlarına kömür kullanımı anlatıldı

Zabıta memurlarına kömür kullanımı anlatıldı
Zabıta memurlarına kömür kullanımı anlatıldı
ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü tarafından Kumluca Belediyesi Zabıta ve Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü...

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü tarafından Kumluca Belediyesi Zabıta ve Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü çalışanlarına, çevre kirliliği ve kömür kullanımı hakkında bilgilendirme yapıldı.

Kumluca Belediyesinde düzenlenen toplantıda konuşan Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Şube Müdürü Mesut Çınar, çevre ve hava kirliliği konusunda herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini, aksi takdirde her geçen gün çevre ve hava kirliliğinin arttığını söyledi.

Kirliliği önlemek için sıkı bir çalışma yürüttüklerini ifade eden Çınar, herkesin sorumluluklarını iyi bilerek kurallara ve kanunlara uyması gerektiğini bildirdi.

Çevre konusunda verilecek cezaların küçük rakamlar olmadığına değinen Çınar, şöyle konuştu:

"Büyükşehir Belediyesi olarak, il merkezi ve ilçelerde denetimler gerçekleştiriyoruz. Özellikle hava kirliliğine neden olan kömür konusunda çok hassas davranarak kanunlara aykırı kömür satışı ve kullanımı yapan kişi ve kuruluşlara cezalar kesiyoruz. Amacımız burada bir kişiyi veya kurumu cezalandırmak değil, tüm toplumu sağlık açısından etkileyen bir konuda uyarmak ve tedbir almak. Bu konularda sizlere de büyük görevler düşüyor. Koordineli olarak çevre ve hava kirliliğini önlemek için çalışacağız."

Toplantının ardından, Büyükşehir Belediyesi ve Kumluca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçede kömür satışı yapan ve kömür kullanan işletmelerde denetim ve bilgilendirme yaptı.