Zabıta Teşkilatı kuruluşunun 189. yıldönümü

Zabıta Teşkilatı kuruluşunun 189. yıldönümü
Zabıta Teşkilatı kuruluşunun 189. yıldönümü
- Vali Türker, Zabıta Teşkilatı'nın kuruluş yıldönümü dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Kavurkacı'yı ağırladı

ANTALYA (AA) - Antalya Valisi Muammer Türker, Zabıta Teşkilatı'nın Kuruluşunun 189'uncu yıldönümü dolayısıyla  Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Muharrem Kavurkacı ile merkez ilçe zabıta müdürlerini makamında kabul etti.

Vali Türker, burada yaptığı konuşmada, Zabıta Teşkilatı'nın kuruluş yıldönümünü kutladı. Yerel yönetimlerin güçlendikçe vatandaşla daha çok yakınlaştığını belirten Türker, zabıtanın da hizmet verirken vatandaşla zaman zaman karşı karşıya geldiğini ve işinin zor olduğunu dile getirdi. 

Büyükşehir Yasası ile belediyelerin daha da kurumsallaşması gerektiğini ifade eden Türker, bu süreçte zabıtanın işinin zor olduğunu anlattı.

Zabıta Daire Başkanı Kavurkacı da mazeret üretmeden, memnuniyet sağlayarak hizmeti yerine getirmeye çalıştıklarını ifade etti. Antalya'da en çok dilenciler konusunda şikayet geldiğini kaydeden Kavurkacı, bu konuda başlatacakları kampanya için Türker'den destek istedi.