Zabıta Teşkilatı'nın kuruluşunun 189. yıldönümü

Zabıta Teşkilatı'nın kuruluşunun 189. yıldönümü
Zabıta Teşkilatı'nın kuruluşunun 189. yıldönümü
- Büyükşehir Belediyesi, Zabıta Teşkilatı'nın 189. yıl dönümünü kutladı

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi, Zabıta Teşkilatı'nın kuruluşunun 189. yıl dönümünü törenlerle kutladı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşen törende, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, Muratpaşa, Kepez, Konyaltı, Döşemealtı ilçeleri zabıta müdürlükleri bir araya gelerek Atatürk anıtına çelenk sundu.

Törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Muharrem Kavurkacı, bir dünya kenti Antalya'nın huzuru, refahı ve daha iyi yaşam alanı kazanması için onuruyla şerefiyle alnının teriyle hizmet etmeye çalıştıklarını ifade etti.

Kavurkacı, zabıta ekiplerinin görevlerini daha iyi yapabilmesi için Antalyalı vatandaşların kendilerine yardımcı olmasını istediklerini belirterek, "Sizler bu şehrin insanın, huzuru, refahı için koştururken, ter dökerken, canını ortaya koyarken şehrin insanı da size sahip çıkmazsa hiçbir işgalciye, hiçbir seyyara, dilenciye engel olmak veya caydırıcı olmak mümkün değil" dedi.

Vatandaşlardan dilencilere yardım etmemelerini istediklerini vurgulayan Kavurkacı, şunları kaydetti:

"Hesap yapıldığında günde 100 lira kazanan bir dilenci, ayda 3 bin lira kazanarak bunu bir meslek haline getiriyor. Buradan bir çağrıda bulunmak istiyorum: Acıma duygusu ile hareket ederek, onlara yaptığınız her yardım Antalya gibi dünya kenti olan bir şehirde bu sayıyı daha çok artıracaktır. Bizlerin işini de daha çok zorlaştıracaktır. Bir kampanya başlatmak istiyorum. Dilencilere yardım ederek onları meslek sahibi haline getirmeyin." 

Törenin ardından zabıta ekipleri araç konvoyuyla şehir turu gerçekleştirdikten sonra Antalya Valisi Muammer Türker ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mesut Kocagöz'ü makamında ziyaret edildi.