Zabıtadan fırın ve pastane denetimi

Zabıtadan fırın ve pastane denetimi
Zabıtadan fırın ve pastane denetimi
ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi ilçede faaliyette bulunan pastane ve fırınlarda denetim...

ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi ilçede faaliyette bulunan pastane ve fırınlarda denetim gerçekleştirdi.

Denetimlerde ekipler, işyerlerinin genel hijyeni, üretimlerde kullanılan hammaddelerin uygunluğu, çalışanların hijyen belgelerini inceledi. Bazı işyerlerinde tespit edilen uygunsuzluklarla ilgili tutanak tanzim eden ekipler, kullanım tarihi geçmiş ve sakıncalı buldukları bazı katkı maddelerine de el koyarak imha etti.

Kumluca Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Çataltepe, Kurban Bayramı öncesi ilçe genelinde gıda üretim ve tüketimi yapılan işyerlerine yönelik denetimleri artırdıklarını, amaçlarının halk sağlığını korumak ve vatandaşların güzel bir bayram geçirmelerini sağlamak olduğunu söyledi.

Denetimlerin bayram süresince de devam edeceğini ifade eden Çataltepe, şöyle konuştu:

"Ekiplerimiz rutin denetimlerinin yanında Kurban Bayramı dolayısıyla denetimlerini sıklaştırdılar. Bu konuda özellikle tatlı imal eden fırın ve pastanelerimize yönelik denetimler gerçekleştiriliyor. Yapılan denetimlerde halkımızın sağlığını direk etkileyecek bir durum ile karşılaşılmadı. Ancak, bazı işletmelerimizde kullanım süresi geçtiği tespit edilen ancak açılmamış katkı maddeleri ile kullanılması uygun olmayan bazı ürünler hakkında tutanak tutularak el konuldu."

Bayram süresince zabıta ekiplerinin denetimlerine devam edeceğini belirten Çataltepe, bu konuda herhangi bir olumsuzluk yaşamaları halinde vatandaşların Kumluca Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne ve Alo Gıda 174 hattına şikayetlerini bildirmelerini istedi.