1 Kasım Genel Seçimi

1 Kasım Genel Seçimi
1 Kasım Genel Seçimi
- Sandıkların yüzde 93'ünün açıldığı Ardahan'da resmi olmayan sonuçlara göre 2 milletvekilliği AK Parti ve CHP arasında paylaşıldı - AK Parti İl Başkanı Demirci: - "Şu an birinci parti biziz. Sonuç Ardahan ve ülkemiz için hayırlı olsun" - CHP İl Başkan Vekili Daşdemir: - "7 Haziran'da elde edemediğimiz başarıyı bugün elde ettik. Bu nedenle sevinçliyiz. Sonuç Ardahan için hayırlı olsun"

ARDAHAN (AA) - Sandıkların yüzde 93'ünün açıldığı Ardahan'da, resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti ve CHP birer milletvekili çıkardı.

AK Parti İl Başkanı Yusuf Demirci, gazetecilere yaptığı açıklamada, milletvekili genel seçimlerinin kesin olmayan sonuçlarına göre, hem ülke genelinde hem de Ardahan'da birinci parti olduklarını söyledi.

Ardahan'da iki milletvekilliğinden birinin partisince kazanıldığını belirten Demirci, "Mevcut sonuçlara göre, AK Parti Ardahan'da bir milletvekili çıkardı. Şu an birinci parti biziz. Sonuç Ardahan ve ülkemiz için hayırlı olsun" dedi. 

AK Parti, Ardahan'dan Orhan Atalay ve Yunus Baydar'ı aday göstermişti. 

- "İkinci milletvekilliği CHP'ye geçti"  

CHP İl Başkan Vekili Yaşar Daşdemir de resmi olmayan sonuçlara göre Ardahan'daki bir milletvekilliğini partilerinin kazanmalarının kesinleştiğini anlattı.

Daşdemir, milletvekili genel seçimlerinin kesin olmayan sonuçlarına göre ikinci parti olduklarını dile getirerek, bir milletvekili çıkarmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Ardahan'da sandıkların tamamına yakınının açıldığına dikkati çeken Daşdemir, "Mevcut sonuca göre, CHP, TBMM'ye milletvekili gönderiyor. CHP, Ardahan'da bir milletvekili çıkardı. 7 Haziran'da elde edemediğimiz başarıyı bugün elde ettik. Bu nedenle sevinçliyiz. Sonuç Ardahan için hayırlı olsun" ifadesini kullandı.

CHP, Ardahan'dan Öztürk Yılmaz ve Erdem Uygur'u aday göstermişti. 

TBMM'de iki milletvekiliyle temsil edilen Ardahan'da, 7 Haziran'daki seçimde AK Parti ve HDP birer milletvekili çıkarmıştı.