23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
ARDAHAN (AA) - Ardahan Valisi Ahmet Deniz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın yarın açık alanda kutlanamayacağını bildirdi.Deniz,...

ARDAHAN (AA) - Ardahan Valisi Ahmet Deniz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın yarın açık alanda kutlanamayacağını bildirdi.

Deniz, makamında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir grup öğrenciyi kabul etti. Vali Deniz, görevini geçici olarak Cemal ve Zekiye Vatan Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Funda Ateş'e devretti.

Ateş'in görevinin hayırlı olmasını dileyen Deniz, Funda Ateş'in görevinin öneminin farkında olduğunu söyledi.

Vali olarak Ardahan'ın büyümesi ve gelişmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini belirten Ateş, "Bizler Ardahan olarak çok göç veren bir iliz. Bu nedenle çok çalışmamız lazım. Şehrimizin daha güzel ve binalarımızın daha güzel olmasını istiyoruz. Özellikle de işsizliğin çözebilirsek, göçü durdurmuş oluruz. Ardahan'ın kalkınması için herkesin üzerine düşeni yapması lazım" dedi.

Vali Deniz ise Ardahan'da iki gündür havanın yaşamı olumsuz yönde etkilediğini ifade etti.

Bu nedenle yarınki bayramın açık alanda kutlanamayacağını anlatan Deniz, "Şuan hava çok soğuk. Yarın da öyle olacak. Hem soğuk hem de kar yağışı etkili. Çocuklar için son derece zor olur. İsterdik açık alanda ve daha güzel kutlayayım ama şartlar müsait değil. Bu yüzden okulların tamamı kendi okulunda bugünü kutlayacak, ayrıca bizler de merkez halk eğitimde kutlamış olacağız" diye konuştu.

Deniz, öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.


  ETİKETLER:

  Ardahan

  ,

  23 Nisan

  ,

  Vatan

  ,

  Çocuk

  ,

  Hava

  ,

  göç

  ,

  kar

  ,

  derece