Ardahan-Artvin karayolu ulaşıma açıldı

Ardahan-Artvin karayolu ulaşıma açıldı
Ardahan-Artvin karayolu ulaşıma açıldı
ARDAHAN (AA) - Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle önceki gün ulaşıma kapanan Ardahan-Artvin karayolu açıldı. Karayolları 183. Şube Şefi Ümit...

ARDAHAN (AA) - Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle önceki gün ulaşıma kapanan Ardahan-Artvin karayolu açıldı. 

Karayolları 183. Şube Şefi Ümit Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, önceki geceden itibaren ulaşıma kapanan Ardahan-Artvin karayolunun karla mücadele çalışmalarının ardından açıldığını söyledi. 

Yolda yoğun kar yağışının halen devam ettiğini, bu nedenle kar temizleme ve tuzlama çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirten Yıldırım, şunları kaydetti:

"Açtığımız yolda buzlanma, tipi ve kar mevcut. Özellikle Ardahan-Artvin, Posof, Kars ve Göle yollarını kullanacak sürücüleri uyarıyoruz. Bu yollara çıkmadan önce takoz, çekme halatı ve zincir bulundurmalarını istiyoruz. Özellikle zincirsiz yola çıkmak çok büyük bir risk." 

Ardahan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hakkı Özgür de kar ve tipi nedeniyle Posof ilçesinde 49, Damal ilçesinde de 4 köye ulaşımın sağlanamadığını ifade ederek, "Bu yollarımızda karla mücadele aralıksız sürüyor. İlerleyen saatlerde bunların tamamını açmayı planlıyoruz" dedi.