Ardahan hayvan pazarında çamur çilesi

Ardahan hayvan pazarında çamur çilesi
Ardahan hayvan pazarında çamur çilesi
ARDAHAN (AA) - Ardahan'da karların erimesiyle oluşan çamur, vatandaş için çileye dönüştü.Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği...

ARDAHAN (AA) - Ardahan'da karların erimesiyle oluşan çamur, vatandaş için çileye dönüştü.

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği kentte, yağan karların erimesiyle çamur birikintileri oluştu.

Atatürk Mahallesi'ndeki hayvan pazarında da vatandaşlar çamur ve su birikintileri dolayısıyla yürümekte zorlandı. Alışverişlerin ardından pazardan çıkan vatandaşlar, ayaklarındaki çamuru temizlemek için büyük çaba harcıyor.

Çamura batan kamyon ve araçlar ise traktörler yardımıyla saplandıkları yerden çıkartılıyor.

Vatandaşlardan Gencay Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çamur çilesinden kurtulmak için inşaatı devam eden hayvan pazarının biran önce bitmesini beklediklerini söyledi.

Yılmaz, "Bu şekilde pazar dışındaki alanları kullanıyoruz. Dolayısıyla bu kullandığımız araziler her yağış sonrası böyle manzaraları beraberinde getiriyor. Özellikle ilkbaharın gelmesiyle daha da artacak, çünkü sürekli kar ve yağmur yağacak. Yağdıkça da çamur olacak. Tek isteğimiz, bu çamurdan kurtulmak için inşaatı süren hayvan pazarının biran önce bitmesidir. Çünkü şuan çamur bizim için adeta çile. Pazara girilmiyor, adete çamur batağı" dedi.


  ETİKETLER:

  Atatürk

  ,

  Ardahan

  ,

  Pazar

  ,

  Hava

  ,

  kar

  ,

  Yağmur